Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 02.07.2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Dwa z trzech punktów szczepień w mieście od 4 maja

Konin 28.04.2021 10:59

Dwa z trzech punktów szczepień w mieście od 4 maja

Na ten moment 2400 dawek szczepionek otrzyma Konin, który od 4 maja uruchomić ma dwa z trzech punktów szczepień powszechnych. Pierwszy z tych punktów znajdować się będzie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ulicy Wyszyńskiego, natomiast drugi - w hali MOSiR przy ulicy Popiełuszki. 


Dostarczona partia dawek szczepionki ma wystarczyć do 7 maja. O tym, że punkty zostaną uruchomione od 4 maja poinformował na dzisiejszej sesji Rady Miasta prezydent Piotr Korytkowski. Zgodnie z wytycznymi ministra zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia w mieście przygotowano trzy punkty szczepień.

Oprócz dwóch wyżej wymienionych funkcjonować docelowo ma także punkt szczepień w budynku Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Szpitalnej, choć na razie mowa jest tylko o tych dwóch pierwszych. Prezydent wystosował także apel do o rejestrowanie się w systemie w celu zaszczepienia się, by udało się wykorzystać jak najwięcej przydzielonych dawek szczepionki. 

Rejestracji można dokonać poprzez infolinię (numer 989), e-rejestrację na stronie pacjent.gov.pl oraz poprzez wysyłanie sms z hasłem „Szczepimy się” na numer 880 333 333.
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)