Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 14.05.2021 r. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja

Ocena: 1
1 0

Głodno: Dwadzieścia worków na godzinę

Krzymów 27.04.2021 10:09 (17 dni temu)

Głodno: Dwadzieścia worków na godzinę

Tylko godzina wystarczyła, żeby uzbierać dwadzieścia worków śmieci w lasku przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Głodnie. Akcję zorganizowali druhowie z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.


Rozpoczęła się ona w zimny poranek, dwudziestego czwartego kwietnia, o godzinie dziewiątej.

 

- Powodem przeprowadzenia tej akcji był niedawno obchodzony Dzień Ziemi, ale też problem, który bardzo się nasila - zaśmiecanie naszej Ziemi. To jest tragedia – mówi Paweł Broskowski, Naczelnik OSP w Głodnie, który zorganizował tę akcję.

 

Wysprzątany został obszar leśny o powierzchni około pięciuset metrów kwadratowych. Uczestnicy akcji byli bardzo zaskoczeni tak dużą ilością śmieci. W ciągu godziny zebrano ich aż dwadzieścia worków. Były to głównie butelki po alkoholu i innych napojach, buty, odzież, plastikowe rury i elementy samochodowe oraz dwie opony od TIR-ów.

 

W akcji wzięło udział czterech druhów i dwie dziewczynki, przedstawicielki młodszego pokolenia.

 

- To jest straszne, że tak ludzie robią. W szkole dużo rozmawiamy o ekologii. Ostatnio nawet mieliśmy specjalną lekcję z wychowawcą na temat ekologii. Wydaje się nam, że najbardziej w lasach śmiecą ludzie starsi i młodzieżówka. To najbardziej chyba. Nie zdają sobie sprawy, że zaśmiecają – mówią Marcelina Ziętek i Lena Broskowska.

 

Żeby wywieźć zebrane śmieci, trzeba było zorganizować traktor z przyczepą. Zajął się tym druh Dawid Biernat.

 

Paweł Broskowski zapowiada, że nie była to jednorazowa akcja.

 

- Mam nadzieję, że ta epidemia sfolguje i będziemy mogli to zrobić w większym gronie i po wszystkim spotkać się przy kiełbasce – mówi naczelnik straży z Głodna.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)