Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

Jubileusz u O.O. Misjonarzy

kazimierz Biskupi 23.04.2021 12:05

Jubileusz u O.O. Misjonarzy

W Kazimierzu Biskupim Misjonarze Świętej Rodziny świętowali w braterskim gronie jubileusz 100-lecia pracy Zgromadzenia w Polsce. Trwająca pandemia ograniczyła zewnętrzne możliwości świętowania. W środę odprawiono uroczyste nieszpory z dziękczynieniem za 100 lat obecności w Polsce. W czwartek sprawowano w kościele seminaryjnym uroczystą Mszę św. dziękczynno-błagalną pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa.


Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Biskup poświęcił pamiątkowe świece z wizerunkiem Świętej Rodziny z Nazaretu i symbolem jubileuszu 100-lecia Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce. Świece te trafią do wszystkich domów zakonnych należących do polskiej prowincji Zgromadzenia.
 
W końcowym wystąpieniu Ksiądz Prowincjał złożył Współbraciom najlepsze życzenia i podziękował za wszystko, co czynią dla Boga, Kościoła i Zgromadzenia. Zwracając się do Księdza Biskupa, Ksiądz Piotr Jacek Krupa MSF zwrócił uwagę na to, jak ważna dla Misjonarzy Świętej Rodziny jest Diecezja Włocławska albowiem tu powstały pierwsze domy i tutaj też spoczywa wielu zmarłych członków Zgromadzenia.
 
Na znak podziękowania za przyjęcie 100 lat temu Misjonarzy Świętej Rodziny do Diecezji Włocławskiej Ksiądz Prowincjał w imieniu całej prowincji wręczył Księdzu Biskupowi wiązankę kwiatów oraz informację, że do Księgi Mszy świętych Wieczystych Misjonarzy Świętej Rodziny została wpisana intencja: O błogosławieństwo Boże i opiekę Świętej Rodziny dla J.E. ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa, za zmarłych Biskupów Włocławskich, a szczególnie za zmarłwgo ks. bp. Stanisława Zdzitowieckiego, oraz o potrzebne łaski dla kolejnych Biskupów Włocławskich.
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)