Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

Lista uruchamianych punktów szczepień w Wielkopolsce bez Konina

Konin 23.04.2021 09:33

Lista uruchamianych punktów szczepień w Wielkopolsce bez Konina

W ramach Narodowego Programu szczepień uruchomione zostaną kolejne punkty szczepień na terenie naszego województwa. Tydzień temu uruchomiono punkt w Krotoszynie. Na liście nowo uruchamianych punktów na razie brakuje niestety Konina.


Wągrowiec, Grodzisk, Kępno, Gostyń, Turek, Kościan, Garzyn i Nowe Skalmierzyce - to miejsca, w których od najbliższego poniedziałku 26 kwietnia rozpoczną się szczepienia. Mieszkańcy regionu będą mogli się zaszczepić w halach sportowych, domach kultury, szkołach. Pakiety szczepionek wydaje Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. 

Jak informuje Tomasz Stube, kierownik Oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinetu Wojewody, spośród ośmiu nowych punktów, najwięcej osób dziennie zespoły szczepienne będą mogły zaszczepić w MDK w Wągrowcu, w hali sportowej w Kępnie oraz w SP ZOZ w Kościanie (po 400 osób). 

W sumie nowe punkty będą mogły zaszczepić około 2440 osób. W województwie wielkopolskim zaszczepionych zostało do tej pory 820 tysięcy 877 osób. 204 tysiące 782 osoby przyjęły już drugą dawkę. 

Naszego miasta na liście nowych punktów szczepień niestety brakuje.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)