Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

#SprzątaMY_Konin

22.04.2021 15:04

#SprzątaMY_Konin

#SprzątaMY_Konin – to hasło akcji wiosennych porządków, którą inicjuje Urząd Miejski w Koninie. Start dziś, w Światowy Dzień Ziemi. Finał 8 maja.


#SprzątaMY_Konin to działanie polegające na włączaniu chętnych do sprzątania swojego najbliższego otoczenia. Tu nie ma konkretnych godzin, miejsc, harmonogramów działania. Chodzi o to, byśmy sami w wolnym czasie zrobili porządek wokół swoich domów, bloków, miejsc spacerowych. Bo jak dbać o środowisko, to najlepiej wspólnie! - Obserwujemy wiele oddolnych proekologicznych inicjatyw. One są bardzo cenne, bo pokazują, że zależy nam na życiu w czystym, bezpiecznym otoczeniu. Proponujemy więc wszystkim chętnym, by przyłączyli się do spontanicznego przedsięwzięcia #SprzątaMY_Konin, którego w Koninie jeszcze nie było – mówi zastępca prezydenta Konina Witold Nowak. Wszystkich uczestników zachęcamy do wrzucania zdjęć z workami wypełnionymi zebranymi śmieciami na FB i oznaczenia ich hasztagiem #SprzątaMY_Konin. 20 osób, które jako pierwsze wrzucą takie zdjęcia w komentarzach pod naszym postem o akcji na FB: Konin. Tu płynie energia otrzyma od nas upominki. Przy okazji przypominamy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do obostrzeń. 

 

Jak Was wesprze miasto? Jeśli śmieci będzie niewiele, można je dostarczyć do jednego z dwóch konińskich Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów: przy ul. Sulańskiej oraz M. Dąbrowskiej. Tam od mieszkańców Konina zostaną one odebrane za darmo. Jeśli natomiast zbierzecie kilka bądź więcej worków z odpadami, wówczas prosimy zgłosić ten fakt do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego (tel. 63 240 13 71 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30). W takim przypadku pracownicy PGKiM odbiorą śmieci i dostarczą je do spalarni.


O tym, że koninianom zależy na czystym mieście świadczy popularność akcji porządkowych. Tylko w ostatnich dniach dotarły do nas informacje o czterech takich inicjatywach: „Sprzątamy Wartostradę” (24 kwietnia), sprzątanie kanału Ulgi (24 kwietnia), Leśne wiosenne porządki (1 maja, Zatorze) oraz sprzątanie hałd i Jeziorka Zatorze (8 maja). Organizatorom każdej z nich udzielamy wsparcia.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)