Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

Jeszcze 2 tygodnie na złożenie PIT

Konin 21.04.2021 10:06

Jeszcze 2 tygodnie na złożenie PIT

Czas na złożenie podatkowego zeznania PIT - zgodnie z przepisami - mija z końcem kwietnia. Najszybciej i najwygodniej rozliczyć się z fiskusem elektronicznie - w usłudze Twój e-PIT lub za pomocą e-Deklaracji. W Wielkopolsce e-PIT-yto średnio aż 94% wszystkich składanych deklaracji PIT.


W skali całego kraju 91% wszystkich dotychczas złożonych zeznań PIT wpłynęło do urzędów skarbowych w formie elektronicznej. W samej Wielkopolsce w przypadku najpopularniejszego formularza PIT-37 to średnio aż 94%, a w powiecie konińskim i mieście Konin e-deklaracje stanowią ok. 90% wszystkich złożonych PIT-ów.

Najprościej rozliczyć się w usłudze Twój e-PIT, dostępnej w serwisie e-Urząd Skarbowy (e-US) na stronie podatki.gov.pl. Można tam znaleźć przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Po sprawdzeniu i ewentualnym uzupełnieniu dodatkowych danych, wystarczy kilka kliknięć, by zeznanie podatkowe trafiło bezpośrednio do urzędu skarbowego.

W wyniku rocznego rozliczenia PIT statystycznie więcej osób otrzymuje zwrot nadpłaconego podatku niż musi podatek dopłacić. Nawet, jeśli w tym roku znajdziemy się w tej drugiej grupie, warto pamiętać, że sam fakt złożenia zeznania PIT nie oznacza, że w tym samym momencie musimy dokonać wpłaty podatku. – mówi rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska – Ważne, aby zrobić to do końca kwietnia na indywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek podatkowy).

Indywidualny numer rachunku do wpłaty należnego podatku znaleźć można po zalogowaniu do e-Urzędu Skarbowego.

Informacje związane z rozliczeniem podatku PIT za 2020 r., podatnicy znajdą na stronie podatki.gov.pl w dedykowanej zakładce Twój e-PIT.

Przypominamy: W sytuacjach, w których istnieje konieczność osobistej wizyty w urzędzie należy pamiętać, że jest ona możliwa wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się i rezerwacji terminu i godziny. Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)