Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

Wysokie miejsce drużyny z II Liceum w VIII Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich

Konin 20.04.2021 11:04

Wysokie miejsce drużyny z II Liceum w VIII Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich

Bardzo wysokie, czwarte miejsce zajęła drużyna debatancka z II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie w VIII Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich. 


W skład drużyny z konińskiej placówki weszli: Julia Cieślak (3d), Gabriela Maciaszek (3f), Antoni Muszyński (3a), Wiktor Wiatrowski (3a). Opiekunką drużyny była Aleksandra Kudła.

Tzw. "debata oksfordzka" to rodzaj debaty, w której zabrania się wyśmiewania lub obrażania mówców strony przeciwnej. Zadaniem uczestników debaty jest dyskusja nad z góry ustaloną tezą. W debacie biorą udział przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Przewodniczy im marszałek, któremu pomaga sekretarz czuwający nad czasem i kolejnością wypowiedzi. 

- To świetna nagroda za długie godziny pracy i motywacja dla kolejnych roczników. Mam nadzieję, że nasza szkoła podtrzyma tradycję dobrych debatantów. Tegoroczny turniej był bardzo długi. W marcu odbyły się eliminacje, uczniowie przechodzili kolejne etapy, aż wreszcie w miniony weekend dotarli do finału i rozgrywek pucharowych. W 2017 roku zostaliśmy wicemistrzami w debatach oksfordzkich, natomiast w całym zestawieniu zajmujemy III miejsce wśród szkół w Polsce. Nasi uczniowie pokazali swoją siłę w turniejach na szczeblu wielkopolskim, a także innych: historycznych, społeczno-prawnych. Cały czas przybywają dyplomy. Ostatnio zostaliśmy wyróżnieni jako najaktywniejsze koło debat oksfordzkich 2020 roku. To motywuje nas do dalszej pracy - powiedziała Pani Aleksandra Kudła. 

Zdjęcie: facebook / II Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Koninie


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)