Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

Spokojne niebo

Powidz 20.04.2021 10:50

Spokojne niebo

19 kwietnia, w jednostkach 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego -  31 i 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego rozpoczęło się kolejne już ćwiczenie Aviation Detachment Rotation (ADR), w które zaangażowane są polskie samoloty F-16, MiG-29 oraz samoloty F-15 z 48 Skrzydła Myśliwskiego z brytyjskiego Lakenheath i samoloty F-16 z 52 Skrzydła Myśliwskiego z niemieckiego Spangdahlem, które podczas wykonywanych misji wspierane będą przez samolot wczesnego ostrzegania AWACS.


W związku z tym, w obydwu podległych 2 Skrzydłu Lotnictwa Taktycznego Bazach, wylądowało dziś po dziesięć amerykańskich samolotów F-15 i po dwa amerykańskie F-16.

 
W ramach ćwiczenia planowane są po dwa wyloty dziennie, w czasie których przeprowadzane będzie także tankowanie w powietrzu z udziałem brytyjskiej latającej cysterny KC-135. Oznacza to, że podobnie jak i podczas poprzednich edycji ćwiczenia ADR, tempo operacyjne wykonywanych zadań będzie bardzo wysokie.
 
Realizowane podczas nadchodzących dni polsko – amerykańskie loty, wykonywane przez pilotów naszych F-16  zarówno z pilotami MiG-29, jak i goszczących u nas F-15 i F-16 są ponownie okazją do przećwiczenia wspólnych procedur i doskonalenia interoperacyjności w ramach NATO.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)