Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

Czy to coś zmieni ?

Strzałkowo 17.04.2021 13:06

Czy to coś zmieni ?

W związku z kolejnym wypadkiem, do którego w ostatnim czasie doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z drogą wojewódzką nr 260 w Wólce, Urząd Gminy Strzałkowo informuje, że wielokrotnie, począwszy od roku 2018, prowadził korespondencję z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu w sprawie podjęcia działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu.


W lutym bieżącego roku urząd ponownie wystąpił do zarządcy drogi o przeprowadzenie analizy organizacji ruchu na przedmiotowym skrzyżowaniu. Zwróciliśmy uwagę na niebezpieczne zdarzenia i skutki wypadków drogowych, które systematycznie mają miejsce na tym skrzyżowaniu.

 

29 marca br. uzyskaliśmy następującą odpowiedź: „Stwierdzono, że w niektórych sytuacjach widoczność przy włączaniu się do ruchu z drogi podporządkowanej może być ograniczone. W tym celu istniejący znak U-4b na wyspie kanalizującej ruch z kierunku Słupcy oraz znak C-9 z U-5a na wysepce na drodze wojewódzkiej nr 260 zostaną przesunięte w głąb wysepek. Naszym zdaniem wskazane przez nas zmiany przyczynią się do poprawy widoczności na skrzyżowaniu”.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)