Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

We Władysławowie powstanie miasteczko ruchu drogowego!

Władysławów 17.04.2021 12:08

We Władysławowie powstanie miasteczko ruchu drogowego!

Pierwsze w powiecie tureckim miasteczko ruchu drogowego powstanie we Władysławowie. Podpisano już umowę na realizację zadania z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, na podstawie której Gmina Władysławów otrzymała pomoc na wykonanie inwestycji w kwocie 99.975,00 zł.


W ubiegłym roku Gmina Władysławów złożyła do Lokalnej Grupy Działania Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. wniosek o przyznanie pomocy na realizację zadania pn. ,,Budowa miasteczka ruchu drogowego wraz z ogólnodostępną infrastrukturą sportowo-rekreacyjną” we Władysławowie.
Przedmiotowa inwestycja spełniła wszystkie wymogi z ogłoszenia o naborze i niebawem powstanie na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego we Władysławowie, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i Przedszkola Gminnego. Takie położenie obiektu zachęci do spędzania wolnego czasu aktywnie, a jednocześnie pozwoli poznać i utrwalić wiedzę z zakresu ruchu drogowego oraz bezpiecznego zachowywania się na drodze. Będzie to pierwszy taki obiekt w powiecie tureckim, który pozwoli zdobyć uprawnienia do prowadzenia rowerów po drogach publicznych. Projekt uzyskał również pozytywną opinię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, zgodnie z którą przedmiotowy projekt wpisuje się w realizowaną dotychczas strategię budowy i doposażenia miasteczek ruchu drogowego na terenie Wielkopolski.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)