Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

Zarzuty za zniszczenie samochodu

Szamotuły 14.04.2021 11:13

Zarzuty za zniszczenie samochodu

Policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku zatrzymali podejrzanego o zniszczenie samochodu. Mężczyzna próbował ukryć się przed mundurowymi na strychu domu. Dodatkowo, w trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli krzew marihuany oraz przyrządy służące do produkcji narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu kara więzienia.


7 kwietnia br. policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku otrzymali zawiadomienie o zniszczeniu samochodu marki Seat Arosa. Samochód miał wybite szyby oraz zarysowaną powłokę lakierniczą. Z zebranych materiałów dowodowych wynikało, iż pojazd został uszkodzony przy użyciu siekiery, a podejrzanym o dokonanie zniszczeń był 34-letni mieszkaniec Obrzycka.

Policjanci pojechali więc do jego miejsca zamieszkania. Z rozmowy z jego partnerką wynikało, iż nie ma go w domu. Policjanci nie dali się jednak zwieść. Dokładnie przeszukali mieszkanie i okazało się, że mężczyzna próbował ukryć się na strychu. Co więcej, funkcjonariusze znaleźli też krzew marihuany oraz przyrządy służące do produkcji narkotyków. 

Nielegalna roślina oraz przedmioty zostały zabezpieczone, a podejrzany o zniszczenie samochodu został zatrzymany.

Następnego dnia został przesłuchany. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, uprawy konopi indyjskich oraz posiadania przyrządów służących do nielegalnej produkcji środków odurzających. Przyznał się do zarzucanych czynów. W rozmowie z policjantami, zniszczenie samochodu tłumaczył wypitym alkoholem.

Za zniszczenie mienia polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia, za uprawę konopi do 3 lat, natomiast za posiadanie przyrządów służących do nielegalnego przerobu lub konsumpcji środków odurzających do 2 lat więzienia.

Postępowanie w sprawie jest w toku. Prowadzą je policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku.

Sandra Chuda/DPB

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)