Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 18.04.2021 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Ocena:

Międzynarodowy Dzień Ziemi - konkurs plastyczny w Golinie

Golina 07.04.2021 11:58 (11 dni temu)

Międzynarodowy Dzień Ziemi - konkurs plastyczny w Golinie

Pod hasłem "Przywróć naszą Ziemię" w Golinie odbywa się konkurs plastyczny zorganizowany z okazji - przypadającego na 22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi. 


Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi to szereg prowadzonych co roku wiosną akcji, które mają na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Jego pierwsze obchody odbyły się w 2010 roku. 

21 marca 1971 roku ówczesny Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych U Thant powiedział:
- Oby nadchodzące Dni Ziemi były spokojne i pogodne dla naszego pięknego statku kosmicznego, jakim jest nasza planeta w miarę jak kręci się oraz krąży w mroźnej przestrzeni ze swoim ciepłym i wrażliwym ładunkiem ożywionej natury.

Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem na Ziemi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

W ramach przygotowań do święta Dom Kultury w Golinie proponuje najmłodszym mieszkańcom gminy udział w konkursie plastycznym. Prace można wykonać dowolną techniką, nawiązując do hasła "Przywróć naszą Ziemię". Ostateczny termin dostarczenia prac to 16 kwietnia. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 23 kwietnia. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)