Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 18.04.2021 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Ocena:

81 projektów w ramach tegorocznego Konińskiego Budżetu Obywatelskiego

Konin 07.04.2021 11:20 (11 dni temu)

81 projektów w ramach tegorocznego Konińskiego Budżetu Obywatelskiego

81 wniosków w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynęło w tym roku do konińskiego magistratu. W ubiegłym roku liczba złożonych wniosków wyniosła 94, natomiast dwa lata temu - 140.


To dobry wynik. Wnioski trafiły już do merytorycznych wydziałów, gdzie przejdą weryfikację. Na ocenę urzędnicy mają 60 dni - powiedziała Maria Cybulska, która koordynuje Koniński Budżet Obywatelski, o ilości złożonych w tym roku wniosków oraz o dalszych procedurach. Należy zaznaczyć, że wciąż trwa pandemia koronawirusa, a pomimo tego do biura podawczego wpłynęło 79 wniosków. Z kolei 2 wnioski złożył Koniński System Informacji o Terenie (KoSIT). Taką informację przekazało z kolei Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie.

Przyjmowanie projektów mieszkańców w ramach ósmej edycji Konińskiego Budżetu Obywatelskiego zakończyło się w ostatnim dniu marca. Głosowanie nad wnioskami ma się odbyć we wrześniu tego roku. W sumie na projekty przeznaczono łączną sumę 3 milionów 412 tysięcy złotych. Ich realizacja przewidywana jest na przyszły rok.

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)