Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 18.04.2021 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Ocena:

Rozwijanie biznesu - do tego mają zachęcić bezzwrotne premie

Konin 06.04.2021 12:48 (12 dni temu)

Rozwijanie biznesu - do tego mają zachęcić bezzwrotne premie

Wnioski o dofinansowanie mogą składać już od 31 marca młodzi rolnicy. Czas na złożenie dokumentu wynosi dwa miesiące. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie je przyjmować do 29 maja. 


Nabór wniosków na bezzwrotne "Premie dla młodych rolników" ogłoszono po raz siódmy. W ramach pomocy finansowej młody rolnik może otrzymać nawet 150 tysięcy złotych. Taka kwota ma zachęcić młode pokolenie rolników do rozwijania własnego biznesu. 

Warunkiem otrzymania wsparcia jest między innymi to, aby w dniu złożenia wniosku wnioskodawca miał nie więcej niż 40 lat, posiadał kwalifikacje zawodowe (ewentualnie uzupełnił je w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy), posiadał gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 hektara, rozpoczął prowadzenie działalności rolniczej przed dniem złożenia wnioski (ale nie wcześniej niż 24 miesiące przed tą datą), posiadał lub utworzył gospodarstwo o wielkości ekonomicznej mieszczącej się w przedziale od 13 do 150 tysięcy euro, jak również przedłożył biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa.

ARiMR środki wypłaci w dwóch ratach. Po spełnieniu warunków do przyznania pomocy wypłacona zostanie pierwsza rata w wysokości 120 tysięcy złotych. Po realizacji biznesplanu wypłacona zostanie druga rata - 30 tysięcy złotych. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)