Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 18.04.2021 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Ocena: 0
1 1

Wnioski i wystąpienia do sądu po sobotnim meczu Górnika Konin

Konin 30.03.2021 13:04 (19 dni temu)

Wnioski i wystąpienia do sądu po sobotnim meczu Górnika Konin

41 wniosków do Sądu Rejonowego i 7 wystąpień do Sądu Rodzinnego za udział w nielegalnym zgromadzeniu oraz za niestosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Tak zakończyła się interwencja przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji wobec skrajnie nieodpowiedzialnych osób, które pomimo nowych restrykcji związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce, postanowiły przyjść pod Stadion Miejski w Koninie, by zobaczyć mecz piłki nożnej.
 


W ostatnim czasie liczba zachorowań na Covid-19 bardzo mocno pięła się do góry w związku z czym, zostały wprowadzone nowe obostrzenia, ograniczające udział osób w zgromadzeniach. Pomimo informacji, że mecz piłki nożnej odbędzie się bez udziału kibiców, a jego transmisja zostanie wyemitowana na żywo w sieci internetowej, to grupa licząca 48 osób postanowiła, przyjść pod Stadion Miejski w Koninie i oglądać grę piłkarzy, nie stosując się do obecnych przepisów zawartych w Rozporządzeniu Rady Ministrów.  

Wobec tych osób konińska policja podjęła interwencję, która zakończyła się sporządzeniem wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego oraz wystąpień do Sądu Rodzinnego o zastosowanie wobec nieletnich odpowiedniego środka wychowawczego.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)