Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 20.04.2024 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ocena:

Jak pandemia Covid-19 zmieniła świat gamingu?

15.01.2021 10:09

Jak pandemia Covid-19 zmieniła świat gamingu?

Kiedy każe się wszystkim pozostać w domu tak długo jak to możliwe, domowe opcje rozrywki stają się ratunkiem przed paraliżującą nudą. Jedni wybierają książki, inni nadrabiają serialowe zaległości w popularnych serwisach VOD, a jeszcze inni stawiają na gry w internecie. Ta ostatnia grupa według licznych raportów jest najliczniejsza. 



 

 

Rekordowe zyski twórców gier 

 

Eksperci z branży gamingu oceniają, że tylko w 2020 roku wartość tego sektora wzrosła o przynajmniej 10%, a to i tak bardzo ostrożne rachunki. Naturalnie, wzrost ten przypisywany jest pandemii, w wyniku której ludzie zmuszeni są do spędzania większej ilości czasu w domu. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że sprzedaż popularnych tytułów na konsole wzrosła nawet o kilkaset procent!

 

W samej Wielkiej Brytanii sprzedano ponad milion gier w wersji pudełkowej podczas lockdownu, co pokazuje fenomenalny wzrost, niespotykany do tej pory nigdy wcześniej. Branży gamingu sprzyjało nawet WHO, kiedy to dyrektor tej organizacji uznał gry wideo za skuteczny sposób utrzymywania dystansu społecznego.

 

Pokerowy Boom 

 

Globalny lockdown okazał się również szansą na ponowny rozkwit w branży pokera online.  Według serwisu PokerIndustryPro zbierającego informacje o ruchu na stronach oferujących grę w pokera online, operatorzy mocno zyskali na lockdownie. Już w marcu podczas pierwszej fali COVID-19, ruch na rynkach regulowanych wzrósł o 30%, a w kolejnych miesiącach było jeszcze lepiej. Jak informuje wspomniany wyżej serwis, 7 kwietnia w szczytowym momencie przy stołach gier cash zasiadało 55,000 graczy, czyli blisko dwukrotnie więcej niż w lutym.

 

Największym wygranym pandemii jest nowy operator GGPoker, gdzie ruch w stosunku do poprzedniego roku wzrósł aż o 200%. Innowacyjne podejście, organizacja festiwali pokerowych i atrakcyjne promocje przyniosły oczekiwany efekt w postaci wzmożonej aktywności graczy. Według strony PokerScout, GGPoker wskoczył na 3 miejsce na liście największych stron pokerowych i niewykluczone, że w najbliższych  miesiącach obejmie miejsce lidera. Poker online rozpala emocje graczy także w 2021 roku.

 

Rutyna z lockdownu pozostanie na dłużej

 

Ponieważ konsekwencje COVID-19 nadal będą zauważane, konsumenci nadal będą zachęcani do utrzymywania dystansu społecznego i unikania miejsc publicznych. Gry zaspokajają zjawisko "społecznej pacyfikacji", której wielu konsumentów szuka w rozrywce podczas stresujących sytuacji. Psycholodzy badający wpływ pandemii na zachowania ludzi nie mają wątpliwości, że efekty rutyny wypracowanej podczas lockdownu pozostaną z nami na dłużej, a to świetne informacje zarówno dla twórców gier, jak i pokera online.

 

Badania psychologów z Wielkiej Brytanii jasno wskazują, że trwająca pandemia na zawsze zmieni zachowania ludzi. Zdecydowana większość ludzi ograniczy kontakty towarzyskie, a także zrezygnuje z form rozrywki, które do tej pory cieszyły się największą popularnością. Wszystko z obawy o wybuch kolejnej pandemii związanej z innym wirusem, o czym eksperci WHO mówią zresztą otwarcie.  


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)