Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 20.01.2021 r. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Ocena:

PODARUJ CHOINCE DRUGIE ŻYCIE! :)

13.01.2021 17:52 (7 dni temu)

PODARUJ CHOINCE DRUGIE ŻYCIE! :)

W dobie szybkiego rozwoju cywilizacyjnego oraz rosnącej świadomości, coraz więcej z nas stawia na ekologiczne rozwiązania. Wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków. Świąteczna atmosfera ustąpiła miejsca codziennym sprawom, a ozdoby świąteczne trafiły z powrotem do kartonów. Ten, kto postawił w tym roku na żywe drzewka, może wziąć udział w akcji „Drugie życie choinki”. Drzewka można przynosić do Galerii nad Jeziorem w dniach 18-23 stycznia.


Kto chce zrobić coś dobrego dla środowiska? Galeria nad Jeziorem serdecznie zachęca wszystkich Klientów do oddawania swoich świątecznych choinek. Świerk, sosna, jodła? Mała czy duża? Każda choinka z korzeniami będzie mogła rosnąć przez kolejne długie lata. Wszystko w ramach kolejnej już edycji akcji „Drugie życie choinki” realizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Konina we współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej w Koninie i sklepem Bricomarche. Akcja ma na celu propagowanie postaw ekologicznych poprzez zachęcenie do wyboru drzewek z korzeniami, a następnie przez uświadamianie, że takie drzewko może żyć również po świętach. 


- Mamy ogromną nadzieję, że akcja spotka się z dużym zainteresowaniem naszych Klientów również w tym roku. Już w okresie przedświątecznym zachęcaliśmy mieszkańców Konina i okolic aby wybierali choinkę w doniczce. Teraz chcemy pokazać, co zrobić z drzewkiem w styczniu. Chcemy udowodnić wszystkim, że bycie eko jest naprawdę proste – mówi Anna Frydrysiak, Dyrektorka Centrum Handlowego Galeria nad Jeziorem.


Wystarczy naprawdę niewiele, by pomagać środowisku. Wybór drzewka z korzeniami to podstawa. Krok drugi to odpowiednia pielęgnacja. Aklimatyzacja, regularne podlewanie oraz odpowiednio dobrane miejsce są niezwykle ważne. Dodatkowo po okresie świąteczno-noworocznym należy przenieść choinkę w chłodne miejsce. Nie powinno się jednak wybierać od razu balkonu, na którym mogłaby doznać szoku termicznego. Drzewko świąteczne można wynieść na dwór dopiero po kilku dniach, przy założeniu, że nie panuje tam mróz. Gdy temperatura spadnie poniżej 0°C konieczne jest owinięcie donicy styropianem lub słomianą matą. 


Wszyscy chętni mogą przekazać choinkę w doniczce w dniach 18-23 stycznia, przynosząc ją do Bricomarche w Galerii nad Jeziorem w godzinach otwarcia sklepu. Drzewka zostaną przekazane do Wydziału Gospodarki Komunalnej w Koninie, a następnie zasadzone w mieście. 


Jeśli komuś nie uda się przyłączyć do tej ekologicznej inicjatywy w tym roku, warto pamiętać o wyborze drzewka z korzeniami w przyszłym roku i powiększyć grono fanów ekoidei.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)