Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 03.12.2020 r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Ocena:

POPEŁNIŁ WYKROCZENIE! NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI I UCIEKAŁ! TERAZ ODPOWIE ZA PRZESTĘPSTWO

16.11.2020 21:39 (16 dni temu)

POPEŁNIŁ WYKROCZENIE! NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI I UCIEKAŁ! TERAZ ODPOWIE ZA PRZESTĘPSTWO

Do 5 lat więzienia grozi kierowcy srebrnego Volkswagena Golfa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej funkcjonariuszom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Mężczyzna był sprawcą wykroczenia, za które otrzymał by mandat karny. Z chwilą w której postanowił uciekać stał się sprawcą przestępstwa.


10 listopada policjanci w trakcie wykonywanego pomiaru prędkości na ul. 1 Maja w Koninie, zauważyli srebrnego VW Golfa, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 92 kmh. Mimo wyraźnie wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów do zatrzymania się, kierowca nie zareagował i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za srebrnym golfem. Mimo wydawanych za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych poleceń do zatrzymania się, kierowca dalej kontynuował ucieczkę.  

 

Do pościgu przyłączyli się konińscy funkcjonariusze, należący do wielkopolskiej grupy „SPEED”. Po kilku minutach mundurowi na ul. Kolejowej zatrzymali pojazd i znajdującego się w nim 30-letniego kierowcę. Jak się okazało, nie posiadał on również uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Poza wykroczeniami związanymi z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień, 30-letni kierowca odpowie przed sądem za dokonanie przestępstwa jakim jest, niezatrzymanie się do kontroli pomimo wydawanych poleceń za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych przez uprawniona osobę.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)