Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

Jak sfinansować remont - skąd wziąć pieniądze w Koninie

11.11.2020 11:25

Jak sfinansować remont - skąd wziąć pieniądze w Koninie

Remont nieruchomości wiąże się ze znacznymi wydatkami. Jego koszt wynosi co najmniej kilka tysięcy złotych, a przeważnie o wiele więcej. Zasadne jest więc pytanie, w jaki sposób go sfinansować, nie chcąc lub nie mogąc korzystać z własnych oszczędności. Odpowiadamy na nie w poniższym artykule.


Kredyt hipoteczny


Mimo że kredyt hipoteczny kojarzy się przede wszystkim z zakupem nieruchomości, za pomocą pozyskanych z niego środków można sfinansować również remont mieszkania czy domu. Najważniejszą zaletą płynącą z wyboru tego produktu są niskie koszty, ponieważ kredyty hipoteczne należą do najtańszych na rynku. Ich rzeczywiste oprocentowanie jest znacznie niższe niż kredytu i pożyczki gotówkowej, jednak nie są pozbawione pewnych wad i ograniczeń.


W przypadku kredytu hipotecznego zabezpieczeniem jest nieruchomość, co oznacza, że w razie ewentualnego braku spłaty zobowiązania bank będzie mógł ją przejąć. Ponadto produkt ten wiąże się z wieloma formalnościami związanymi zarówno z samym przyznaniem środków, jak i ich rozliczeniem. Otrzymane pieniądze można bowiem przeznaczyć wyłącznie na przeprowadzenie remontu, a po wykonaniu prac bank może zażądać dokumentacji potwierdzającej realizację inwestycji.


Kredyt hipoteczny jest warty zachodu przy dużych remontach, które pochłaniają znaczne środki rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. W takiej sytuacji warto poświęcić czas na pozyskanie pieniędzy jak najniższym kosztem, ponieważ można w ten sposób zaoszczędzić nawet tysiące złotych.

 


Pożyczka hipoteczna


Podczas gdy pozyskanie kredytu hipotecznego może się wiązać nawet z wielotygodniowymi formalnościami, pieniądze z pożyczki hipotecznej są dostępne w ciągu kilku dni od złożenia wniosku. W tym przypadku zabezpieczeniem może być dowolna, a nie konkretnie ta remontowana nieruchomość, co stanowi różnicę w porównaniu z kredytem hipotecznym. 


Kolejna odmienność polega na tym, że pieniądze z pożyczki hipotecznej można przeznaczyć na dowolny cel bez konieczności rozliczenia się z bankiem. Za taką wygodę trzeba jednak zapłacić nieco wyższym oprocentowaniem niż przy kredycie hipotecznym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju pożyczek, sprawdź jak można sfinansować remont na https://sowafinansowa.pl/artykuly/pozyczka-na-remont/.

 


Kredyt gotówkowy lub pożyczka gotówkowa


Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na czasie i nie potrzebujesz dużej kwoty, dobrym rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy lub standardowa pożyczka ratalna. Są to produkty gwarantujące niemal natychmiastowy dostęp do pieniędzy przy bardzo ograniczonych formalnościach, a otrzymane środki można przeznaczyć na dowolne zakupy bez konieczności ich dokumentowania. Należy jednak podkreślić, że kredyty gotówkowe i pożyczki ratalne należą do najdroższych produktów finansowych na rynku, dlatego warto je polecić w celu sfinansowania niewielkiego remontu.


Co wybrać – kredyt czy pożyczkę gotówkową? Pod względem kosztów przeważnie korzystniej wypadają kredyty bankowe, jednak wiążą się z większymi formalnościami. Z kolei pożyczki są droższe, ale często dostępne praktycznie dla każdego od ręki, nawet w ciągu 15 min od złożenia wniosku. Jeżeli zamierzasz zaciągnąć pożyczkę, znajdź dla siebie najlepszą ofertę na stronie https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/.


Podsumowując, to, w jaki sposób sfinansować remont nieruchomości, zależy przede wszystkim od indywidualnych wymagań. Planując poważny remont i chcąc pożyczyć znaczną kwotę, skorzystaj z kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej. Z kolei jeśli najważniejszy jest dla Ciebie krótki czas otrzymania pieniędzy, zaciągnij kredyt gotówkowy lub ratalną pożyczkę gotówkową.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)