Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 30.10.2020 r. Imieniny: Edmunda, Klaudiusza

Ocena:

3 wnioski Gminy Strzałkowo na kwotę 8 960 000 zł

Strzałkowo 15.10.2020 13:36 (15 dni temu)

3 wnioski Gminy Strzałkowo na kwotę 8 960 000 zł

Gmina Strzałkowo złożyła w bieżącym roku trzy wnioski o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę prawie 9 mln zł. Źródłem finansowania programu jest Fundusz COVID-19.


Pierwszy z wniosków dotyczy przebudowy drogi gminnej w Łężcu wraz z rozbudową oświetlenia ulicznego. Realizacja zadania pozwoli na zwiększenie dostępności transportowej przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz pozwoli na stworzenie spójnego systemu transportowego w wymiarze lokalnym i krajowym - przejazd wojsk sojuszniczych do bazy w Powidzu do czasu wybudowania dróg obronnych oraz  transport budowlany do czasu wybudowania bazy. Szacowany koszt inwestycji to ponad 7 mln zł.

 

Drugi wniosek obejmuje budowę sali wiejskiej w Skarboszewie na kwotę 840 tys. zł. Nowoczesny, dostosowany do osób niepełnosprawnych obiekt będzie stanowić miejsce spotkań służąc aktywizacji społeczno - kulturalnej mieszkańców.   

 

Te same funkcje spełniać miałaby nowa sala wiejska w Paruszewie,której koszt ma wynieść 820 tys. zł. Inwestycja, podobnie jak obiekt w Skarboszewie jest od wielu lat bardzo oczekiwana przez tamtejszą społeczność,która obecnie nie dysponuje miejscem, które dawałoby możliwość rozwoju życia kulturalnego.  


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)