Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 25.10.2020 r. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora

Ocena:

Dezynfekcja budynku II LO w Koninie

24.09.2020 20:34 (31 dni temu)

Dezynfekcja budynku II LO w Koninie

Informujemy, że w związku z pozytywnym wynikiem COVID-19 u jednego z uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie dyrektor placówki pozostaje w stałym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Koninie i na bieżąco stosuje się do jego zaleceń.


Zgodnie z nimi klasa, do której uczęszcza uczeń, a także nauczyciele, którzy prowadzą tam lekcje, przeszli na 2 dni zdalnego nauczania. Tyle bowiem zostało do końca 10-dniowej  kwarantanny. Uczeń był od 8 dni nieobecny w szkole, nieznana była przyczyna jego absencji. Natomiast podczas obecności w placówce stosował się do rygorystycznie przestrzeganego obowiązku noszenia maseczek.

 

Jak informuje dyrektor II Liceum w Koninie Małgorzata Koziarska-Sip: „żaden uczeń z tej klasy ani szkoły nie posiada do tej pory objawów COVID-19”.

 

W związku z tą sytuacją decyzją zastępcy prezydenta Witolda Nowaka - dziś po południu dezynfekcję budynku szkoły przeprowadzi Zakład Obsługi Urzędu Miejskiego wraz z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

 

Rzecznik Prezydenta Miasta Konina


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)