Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 27.07.2021 r. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Ocena:

UTRACONE MIENIE ODZYSKANE, SPRAWCY ZATRZYMANI – TAK WŁAŚNIE DZIAŁAJĄ NASI KRYMINALNI

15.09.2020 20:43

UTRACONE MIENIE ODZYSKANE, SPRAWCY ZATRZYMANI – TAK WŁAŚNIE DZIAŁAJĄ NASI KRYMINALNI

Dzięki znakomitej pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KMP w Koninie sprawcy rozboju z dnia 5 września zostali zatrzymani. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło 5 września po godzinie 23 na jednym z konińskich osiedli. Wracającego ze sklepu 36-latka na wysokości osiedla Legionów zaczepiło dwóch mężczyzn pod pretekstem „nawiązania rozmowy”. W pewnym momencie mężczyźni zażądali od niego wydania wartościowych rzeczy, po czym jeden z napastników uderzył go ręką w twarz, zabrał saszetkę w której znajdował się telefon komórkowy, zerwał z szyi łańcuszek z krzyżykiem oraz zmusił go do oddania srebrnej bransoletki. W tym czasie drugi z napastników przez cały czas przytrzymywał pokrzywdzonego. Po całym zajściu napastnicy oddalili się.

 

Jednak nie długo cieszyli się wolnością. Dzięki znakomitej pracy operacyjnej, konińskim kryminalnym szybko udało namierzyć się sprawców rozboju oraz w całości odzyskać utracone rzeczy. Napastnikami okazali się być mieszkańcy Konina, 29 i 31-latek. 

 

Wobec zatrzymanych Sąd Rejonowy w Koninie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Jednak kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)