Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 28.09.2020 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Ocena:

Headhunterzy z WOT

25.08.2020 19:42

Headhunterzy z WOT

Chcesz rozpocząć służbę w WOT ale obawiasz się skomplikowanych procedur i biurokracji? To właśnie dla takich osób powstał Mobilny Zespół Rekrutacyjny. Headhunterzy z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej mają wspomóc proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. Udzielą wszystkich informacji dotyczących wstąpienia w szeregi terytorialsów oraz pomogą osobom zainteresowanym wypełnić wniosek o powołanie do służby.


Koncepcja stworzenia zespołów rekrutacyjnych w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. 


Terytorialsi-rekruterzy, działając w obrębie swoich województw i powiatów, będą mogli łatwiej wyszukać osoby rzeczywiście zainteresowane służbą. Headhunterzy ułatwią także zadanie tym, którzy nie mają czasu lub możliwości, by dotrzeć do właściwego dla ich miejsca zamieszkania WKU. 


Wszyscy rekruterzy w WOT, to żołnierze – ochotnicy. Odbyli oni odpowiednie szkolenie, podczas którego poznali wymagania formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy z zakresu ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów m.in. podczas spotkań


z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych. Z osobami zainteresowanymi umawiają się na spotkanie, a następnie pomagają wypełnić odpowiednie dokumenty o powołanie do wojska. Kandydaci dostarczają do rekruterów kopie materiałów poświadczających zdobyte uprawnienia i wykształcenie. Następnie zebrany komplet dokumentów  przekazywany jest do właściwych terytorialnie wojskowych komend uzupełnień. 


Sam do WOT wstąpiłem za namową znajomych. Duży wpływ na moją decyzję, miał fakt, że można bezproblemowo łączyć służbę wojskową z życiem prywatnym i pracą zawodową. Będąc rekruterem mam możliwość zapoznać przyszłych żołnierzy z warunkami służby i ułatwić im proces wstąpienia do wojska. To duża wygoda, kiedy nie trzeba szukać informacji na własną rękę, tylko można telefonicznie umówić się z żołnierzem, który przyjedzie, odpowie na wszystkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości. Szkoda, że ja nie miałem możliwości skorzystania z pomocy żołnierzy z MZR kiedy wstępowałem do WOT. – podsumowuje szer. Marcin Mrówka jeden z headhunterów. 


Jeśli ktoś w tej chwili myśli o wstąpieniu w szeregi wielkopolskich terytorialsów, to najlepiej już teraz skontaktować się  z rekuterami. Kolejne szkolenie podstawowe rozpacznie się w Lesznie od 2 października. Wszystkich niezbędne informacje uzyskać można pod numerami telefonów:

 

MOBILNY ZESPÓŁ REKURUTACYJNY 12WBOT 


szer. Marcin MRÓWKA tel. 796 700 883
szer. Anna SZYMANIAK tel. 603 727 229
szer. Patryk KRAJEWSKI tel. 669 411 620
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UTRACONE MIENIE ODZYSKANE, SPRAWCY ZATRZYMANI – TAK WŁAŚNIE DZIAŁAJĄ NASI KRYMINALNI Pożar na terenie huty w Koninie Uczczono pamięć tych, którzy nie wrócili z nieludzkiej ziemi W jaki sposób można zarezerwować wizytę w ZUS? 19 września Dzień Otwarty na zajezdni MZK Sprawa granic miasta jednym z tematów sesji Rady Miasta Dezynfekcja budynku II LO w Koninie 95 tys. Wielkopolan aktywowało bon turystyczny XXIII Gala Konińskiego Biznesu Ruszyła budowa ronda u zbiegu Paderewskiego i Kleczewskiej.