Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 28.09.2020 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Ocena: 2
2 0

Pyzdrzanie składali dziękczynienie i oddali hołd

Pyzdry 17.08.2020 10:52

Pyzdrzanie składali dziękczynienie i oddali hołd

W setną rocznicę ,,Cudu nad Wisłą'', w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbyły się dziś Dożynki Parafialno-Gminne.


Mieszkańcy składali dziękczynienie za całoroczny trud rolników i sadowników. Złożyli też hołd poległym peowiakom, którzy mieli swój udział w Bitwie Warszawskiej.

Uroczystości przebiegały skromniej niż pierwotnie planowano. Najważniejsze przesłanie zostało jednak spełnione. Delegacje poszczególnych sołectw przyniosły dary dożynkowe – chleb i owoce, wieńce oraz kwiaty. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Pyzdr, który później z przewodniczącą Rady Miejskiej i innymi delegacjami składał kwiaty pod pomnikiem POW.

Marek Data: 22.08.2020 18:01 ID:12220
Jednak wolałbym, żebyśmy świętowali rocznicę Bitwy Warszawskiej, a nie "Cudu nad Wisłą", bo przecież tę bitwę (i całą wojnę z bolszewikami) wygrali zwykli żołnierze - ochotnicy,, oficerowie, generałowie (z zapomnianym gen. T. Rozwadowskim) i całe społeczeństwo, a nie Matka Boska, z całym szacunkiem !!! Bo jeżeli teraz mamy Jej dziękować, że była z Narodem i Polską, to trzeba by też zapytać, a gdzie była w czasie Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego, no i we wrześniu 1939 ?
max Data: 02.09.2020 09:02 ID:12223
Ta pani dała nam szanse ale my jak zwykle cos musielismy z....c i nie ma ze boli bo w 39 juz nie była taka skora do cudow

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UTRACONE MIENIE ODZYSKANE, SPRAWCY ZATRZYMANI – TAK WŁAŚNIE DZIAŁAJĄ NASI KRYMINALNI Pożar na terenie huty w Koninie Uczczono pamięć tych, którzy nie wrócili z nieludzkiej ziemi W jaki sposób można zarezerwować wizytę w ZUS? 19 września Dzień Otwarty na zajezdni MZK Sprawa granic miasta jednym z tematów sesji Rady Miasta Dezynfekcja budynku II LO w Koninie 95 tys. Wielkopolan aktywowało bon turystyczny XXIII Gala Konińskiego Biznesu Ruszyła budowa ronda u zbiegu Paderewskiego i Kleczewskiej.