Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 28.09.2020 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Ocena:

ROZBIŁ AUTO PODCZAS UCIECZKI PRZED POLICJĄ

11.08.2020 21:24

ROZBIŁ AUTO PODCZAS UCIECZKI PRZED POLICJĄ

W niedzielę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sompolnie podjęli pościg za mężczyzną, który swoim BMW nie zatrzymał się do kontroli. Jego ucieczka nie trwała długo i zakończyła się rozbiciem auta na ogrodzeniu stacji kontroli pojazdów w Sompolnie. Kierowca był trzeźwy, lecz posiadał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Za nie zatrzymanie się do kontroli i prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu mężczyzna odpowie przed Sądem.


9 sierpnia tuż po godzinie 23:00 policjanci z Sompolna zauważyli na swoim terenie samochód marki BMW. Funkcjonariusze wiedzieli, że tym autem może poruszać się osoba, która podsiada zakaz sądowy kierowania pojazdami i za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, usiłowali zatrzymać go do kontroli. Kierujący zaczął szybko się oddalać wciskając pedał gazu w podłogę. Mundurowi ruszyli w pościg za BMW, które niespodziewanie się zatrzymało i ponownie zaczęło kontynuować ucieczkę jadąc do tyłu.

 

Mężczyzna mocno przecenił swoje umiejętności jazdy na wstecznym i zakończył ucieczkę, uderzając w ogrodzenie miejscowej stacji kontroli pojazdów. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę, którym był 20 letni mieszkaniec gminy Sompolno. Mężczyzna miał orzeczony zakaz sądowy prowadzenia pojazdów do połowy 2021 roku. Dodatkowo będzie musiał odpowiedzieć za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych sygnałów, a także za spowodowanie kolizji.  Za popełnione przestępstwa, kierowcy grozi do 5 lat więzienia.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


UTRACONE MIENIE ODZYSKANE, SPRAWCY ZATRZYMANI – TAK WŁAŚNIE DZIAŁAJĄ NASI KRYMINALNI Pożar na terenie huty w Koninie Uczczono pamięć tych, którzy nie wrócili z nieludzkiej ziemi W jaki sposób można zarezerwować wizytę w ZUS? 19 września Dzień Otwarty na zajezdni MZK Sprawa granic miasta jednym z tematów sesji Rady Miasta Dezynfekcja budynku II LO w Koninie 95 tys. Wielkopolan aktywowało bon turystyczny XXIII Gala Konińskiego Biznesu Ruszyła budowa ronda u zbiegu Paderewskiego i Kleczewskiej.