Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 12.08.2020 r. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Ocena: 1
1 0

Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro!

29.07.2020 17:28 (13 dni temu)

Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro!

Od 4 do 6 sierpnia (wtorek-czwartek) w Koninie czynny będzie mobilny punkt pobrań wymazów do badań laboratoryjnych na obecność koronawirusa. Obsługiwać go będą żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Z badań będą mogli skorzystać mieszkańcy Konina, powiatu konińskiego oraz powiatów ościennych.


Osoby zainteresowane powinny się wcześniej zapisać na badanie. Rejestracja będzie prowadzona przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu w dniach 30,31 lipca (czwartek, piątek) oraz 3 i 4 sierpnia (poniedziałek, wtorek) w godzinach 8.00-15.00 pod numerem telefonu 61 656 80 75.  
 

Punkt będzie znajdował się na terenie giełdy handlowej przy Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1. Wejście i wjazd do punktu poboru wymazów odbywać się będzie bramą od strony stadionu. Uruchomione będą dwie ścieżki: dla zmotoryzowanych (bez konieczności wysiadania z samochodu) oraz dla pieszych. 

 

Wymazy pobierane będą w godzinach 8.00-16.00. Osoby zainteresowane muszą mieć ze sobą maseczkę, rękawice, dowód osobisty i telefon komórkowy.

 

Mobilny punkt pobrań organizują: Wojewoda Wielkopolski, 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie we współpracy z Miastem Konin.

 

Wszystkie osoby, które będą zainteresowane wykonaniem takich badań w punkcie proszone są o bezwzględne stosowanie zasad bezpieczeństwa, a szczególnie o zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy osobami oczekującymi na pobranie oraz o zabranie ze sobą środków ochrony osobistej. Należy również bezwzględnie stosować się do poleceń osób porządkowych oraz żołnierzy.

xYz Data: 30.07.2020 15:34 ID:12206
Moze lekarz odpowie mi na pytanie: Czy zakazony koronawirusem nabywa odpornosc na tego wirusa?
lekarz Data: 01.08.2020 22:22 ID:12208
Brak jest bezspornych dowodów w tej sprawie.Przez analogię z innymi infekcjami wirusowymi zakłada się,że tak jest.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży Rozpoczęły się prace na drogach Pomóż uprzątnąć Pyzdry z „pajęczyn” Komunikat UWAGA, MOŻLIWE OPADY GRADU! Biskup Włocławski konsekrował kościół w Żychlinie Policjanci włączyli się w akcję sadzenia drzewek