Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 29.09.2020 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Ocena: 2
2 0

Strzały podczas policyjnego pościgu w Koninie. Ranni policjanci trafili do szpitala

20.07.2020 22:01

Strzały podczas policyjnego pościgu w Koninie. Ranni policjanci trafili do szpitala

Dwaj policjanci z Konina w Wielkopolsce trafili do szpitala po pościgu za osobowym mercedesem, do którego doszło na ulicach miasta. Podczas próby zatrzymania kierowcy uciekającego auta padły strzały z policyjnej broni.


Policjanci, którzy patrolowali miasto, próbowali zatrzymać  mercedesa do rutynowej kontroli. Na widok radiowozu kierowca zaczął uciekać, a funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

 

"Do pościgu dołączyły inne radiowozy. W pewnym momencie uciekający zawrócił, ruszył ponownie w kierunku Konina i zatrzymał się w Modle Królewskiej. Gdy policjanci z pierwszego patrolu, który dojechał na miejsce, szli w kierunku mercedesa, by dokonać kontroli, auto nagle ruszyło i potrąciło obu funkcjonariuszy" - poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

 

Kiedy policjanci chcieli podejść do samochodu, kierowca mercedesa ponownie ruszył potrącając funkcjonariuszy. W kierunku samochodu padły strzały, dopiero wtedy auto stanęło.

 

37-letni kierowca został zatrzymany, a jego o rok starszy pasażer z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w asyście policji. Jak informuje policja, kierujący pojazdem 37-latek jest złodziejem paliwa. 

 

Jak ustalił reporter RMF FM, potrąceni policjanci nie odniósł poważnych obrażeń, w szpitalu zostali poddani rutynowym badaniom.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UTRACONE MIENIE ODZYSKANE, SPRAWCY ZATRZYMANI – TAK WŁAŚNIE DZIAŁAJĄ NASI KRYMINALNI Uczczono pamięć tych, którzy nie wrócili z nieludzkiej ziemi Pożar na terenie huty w Koninie W jaki sposób można zarezerwować wizytę w ZUS? 19 września Dzień Otwarty na zajezdni MZK Dezynfekcja budynku II LO w Koninie Sprawa granic miasta jednym z tematów sesji Rady Miasta 95 tys. Wielkopolan aktywowało bon turystyczny XXIII Gala Konińskiego Biznesu Ruszyła budowa ronda u zbiegu Paderewskiego i Kleczewskiej.