Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 20.01.2021 r. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Ocena:

Uwaga! Podróżujący PKP powinni zapoznać się z nowym regulaminem!

15.07.2020 08:16

Uwaga! Podróżujący PKP powinni zapoznać się z nowym regulaminem!

Kto w dzisiejszych czasach ma czas i czyta regulaminy?

 

Pewnie niewiele z nas, jednak niestety w tym przypadku pasażerka musiała słono za to zapłacić!

 

Zmiany w regulaminach spółki PKP Intercity zostały wprowadzone niedawno, dlatego za bilet relacji Poznań-Leszno zapłaciła za bilet 152 złote!


Na portalu Facebooku krąży zdjęcie biletu, które możecie zobaczyć poniżej, gdzie opłata za bilet normalny relacji Poznań-Leszno kosztuje 22 złote + 130 opłata dodatkowy. Czym zatem jest magiczna opłata dodatkowa? 

 

Oto wyjaśnienie i komentarz ''PKP Intercity. Pociąg do podróży'': W związku z wprowadzeniem od 4.06 obowiązku posiadania rezerwacji miejsca siedzącego we wszystkich kategoriach pociągów PKP Intercity przy zakupie biletu u konduktora pobierana jest opłata w wysokości 130 zł.
Zakup biletu u konduktora bez tej opłaty jest możliwy w przypadku gdy na stacji, z której rozpoczyna się podróż nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna. Szczegółowe informacje o przejściowych warunkach można znaleźć tutaj: https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/kup-bilet/przepisy-i-taryfy/przejsciowe-warunki.html

 

Chcąć uniknąć takch niemiłych niespodzianek, proponujemy kupować bilety w kasach biletowych na dworcach, biletomatach lub online. 

 

zdjęcie biletu: Cyryl Kwaśniewski

Uwaga, duża zmiana dla podróżujących PKP!
Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)