Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 28.09.2020 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Ocena: 1
1 0

Nowy dojazd do ul. Torowej od 13 lipca

Konin 11.07.2020 08:24

Nowy dojazd do ul. Torowej od 13 lipca

Od najbliższego poniedziałku, 13 lipca, otwarty zostanie nowy dojazd do ulicy Torowej od strony Przemysłowej w Koninie. Będzie można tam wjechać drogą obok Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, zarówno od centrum, jak i od strony Ślesina. Z Torowej również wyjedziemy w obu kierunkach – w prawo w stronę centrum i w lewo w kierunku Gosławic.


Tymczasowa zmiana w organizacji ruchu związana jest z pracami wykonywanymi przez PKP przy modernizacji linii kolejowej i zamknięciem przez kolejową spółkę przejazdu na Torowej.

 

- Miastu i PKP – co widać po trudnych, ale owocnych negocjacjach - zależy na tym, by sprawnie przeprowadzić i  zakończyć największą w ostatnich latach inwestycję w Koninie, czyli budowę wiaduktu kolejowego i dróg dojazdowych. W ramach dobrej współpracy zgodziliśmy się na przyspieszenie likwidacji przejazdu, ale uzyskaliśmy w zamian wiele kosztownych świadczeń na rzecz mieszkańców: wykonano chodnik w rejonie stacji Konin Zachód, od ulicy Rumiankowej do mieszkań zlokalizowanych przy ul. Parowozownia, przebudowano kolektor deszczowy i sanitarny w tym rejonie. Razem z Miastem Konin spółka wykona chodnik od nowego przejścia podziemnego do osiedla Zatorze. To koszty rzędu kilku milionów złotych, które pokryje spółka, a nie miasto – wyjaśnia zastępca prezydenta Konina ds. gospodarczych Paweł Adamów. Dodatkowym świadczeniem PKP na rzecz miasta będzie, już po likwidacji przejazdu na ulicy Okólnej, przygotowanie w tamtym miejscu bezpiecznego przejścia pomiędzy dwoma stronami linii kolejowej.

 

Przypomnijmy, budowa wiaduktu kolejowego i połączeń drogowych to dla miasta koszt około 85,5 miliona zł. Zarząd Dróg Miejskich planuje uzyskanie przejezdności nowej trasy w grudniu tego roku. Zakończenie inwestycji jest planowane we wrześniu 2021 roku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


UTRACONE MIENIE ODZYSKANE, SPRAWCY ZATRZYMANI – TAK WŁAŚNIE DZIAŁAJĄ NASI KRYMINALNI Pożar na terenie huty w Koninie Uczczono pamięć tych, którzy nie wrócili z nieludzkiej ziemi W jaki sposób można zarezerwować wizytę w ZUS? 19 września Dzień Otwarty na zajezdni MZK Sprawa granic miasta jednym z tematów sesji Rady Miasta Dezynfekcja budynku II LO w Koninie 95 tys. Wielkopolan aktywowało bon turystyczny XXIII Gala Konińskiego Biznesu Ruszyła budowa ronda u zbiegu Paderewskiego i Kleczewskiej.