Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 29.09.2020 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Ocena:

Wkrótce zmiany na Kleczewskiej

Konin 08.07.2020 10:22

Wkrótce zmiany na Kleczewskiej

Co prawda do oddania do użytku nowego przebiegu ul. Kleczewskiej mamy jeszcze kilka miesięcy, ale już za kilka, kilkanaście dni zajdą na niej poważne zmiany.


Wykonawcy inwestycji - firma Molewski i jego podwykonawcy - prace prowadzą na praktycznie całym odcinku nowej ulicy. Koncentrują się jednak na dwóch punktach, które wprowadzą zmiany w organizacji ruchu.

Najpierw ta dobra. W poniedziałek (6 lipca) na nowym rondzie układana była już ostatnia warstwa asfaltu - tzw. ścieralna. Niebawem więc ruch skierowany zostanie nowym odcinkiem Kleczewskiej od ul. Brunatnej, dalej na rondo, a z niego skierowany zostanie na starą ulicę, nad gotowym już przepustem. Przestanie obowiązywać uciążliwy ruch wahadłowy przy ulicy Brunatnej.

Sprawa nieco się skomplikuje przy skrzyżowaniu z Paderewskiego. Tutaj bowiem prowadzona będzie przekładka ciepłociągu o średnicy 500 mm. Stary, ułożony w kanałach zniknie, a pojawi się nowy – w rurach preizolowanych. W tym miejscu coraz wyraźniej widać już zarys przyszłego ronda.

Prowadzone są też prace przy nowej hydroforni dla ogródków działkowych, a energetycy pracują przy przyłączach nowego oświetlenia.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie nową Kleczewską pojedziemy jeszcze jesienią tego roku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UTRACONE MIENIE ODZYSKANE, SPRAWCY ZATRZYMANI – TAK WŁAŚNIE DZIAŁAJĄ NASI KRYMINALNI Uczczono pamięć tych, którzy nie wrócili z nieludzkiej ziemi Pożar na terenie huty w Koninie W jaki sposób można zarezerwować wizytę w ZUS? 19 września Dzień Otwarty na zajezdni MZK Dezynfekcja budynku II LO w Koninie Sprawa granic miasta jednym z tematów sesji Rady Miasta 95 tys. Wielkopolan aktywowało bon turystyczny XXIII Gala Konińskiego Biznesu Ruszyła budowa ronda u zbiegu Paderewskiego i Kleczewskiej.