Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 14.08.2020 r. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Ocena:

Wiatrak jak nowy

Pyzdry 03.07.2020 10:42

Wiatrak jak nowy

Budowa wiaty turystyczno-rekreacyjnej przy zabytkowym wiatraku holenderskim będzie dofinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Wczoraj doszło do podpisania umowy, na mocy której gmina otrzyma wsparcie w wysokości 25 tys. zł.


Do Pyzdr przyjechał Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa. Po wypełnieniu urzędowych formalności zobaczył okolicę. Był zachwycony wiatrakiem i jego mechanizmem, podobnie jak nadwarciańskim krajobrazem. Do Poznania wrócił ze sprawdzoną informacją, iż Pyzdry są ciekawym punktem na mapie turystycznej Wielkopolski.

Na wejście do ,,nowej atrakcji miasta'' zwiedzający muszą jeszcze trochę poczekać. Póki co można podziwiać obiekt z zewnątrz. Świetnie wychodzą fotki na jego tle.

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ Rozpoczęły się prace na drogach Pomóż uprzątnąć Pyzdry z „pajęczyn” UWAGA, MOŻLIWE OPADY GRADU! Komunikat Biskup Włocławski konsekrował kościół w Żychlinie Policjanci włączyli się w akcję sadzenia drzewek Syreny zabrzmią w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ROZBIŁ AUTO PODCZAS UCIECZKI PRZED POLICJĄ