Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 06.08.2020 r. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Ocena:

ZATRZYMANY WŁAMYWACZ, KTÓRY DOKONAŁ KRADZIEŻY RZECZY NA 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH

03.07.2020 09:15

ZATRZYMANY WŁAMYWACZ, KTÓRY DOKONAŁ KRADZIEŻY RZECZY NA 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ślesinie zatrzymali 36-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem do domku letniskowego. Mężczyzna na początku kwietnia przez trzy dni wynosił skradzione rzeczy, których wartość wyceniona została na 10 tysięcy złotych. Policjantom udało się odzyskać wszystkie skradzione przedmioty i zwrócić je prawowitemu właścicielowi. Sprawca za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.


Na początku kwietnia do Komisariatu Policji w Ślesinie wpłynęło zawiadomienie o włamaniu się do domku letniskowego położonego w gminie Ślesin i kradzieży z niego sprzętu RTV i AGD, akcesoriów warsztatowych, a także artykułów chemicznych. Włamywacz nie pogardził nawet koszykiem wiklinowym.

 

Schemat działania sprawcy nie był standardowy. Przez trzy dni 36-latek podpływał do tego samego domku od strony jeziora rowerkiem wodnym. Skradzione przedmioty umieszczał na nim i wracał na drugi brzeg. Policjanci szybko namierzyli pomysłowego włamywacza, który po dokonaniu przestępstwa ukrywał się na terenie Poznania. Funkcjonariusze ustalili również, że to nie pierwsze przestępstwo popełnione przez tą osobę.

 

Mężczyzna po kilku dniach został zatrzymany i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Policjant, który zastrzelił 21-latka wciąż nie został przesłuchany. Ojciec chłopaka twierdzi, że policja go Kolejna droga gminna przejdzie metamorfozę. Złote Gody Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ Wyszyna w czołówce plebiscytu Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży Ćwiczenia na Jeziorze Powidzkim Rozpoczęły się prace na drogach