Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 27.07.2021 r. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Ocena:

TEST&GO ponownie w Ostrzeszowie

25.06.2020 22:40

TEST&GO ponownie w Ostrzeszowie

Mieszkańcy Ostrzeszowa i okolic mogą już teraz korzystać z punktu TEST&GO, który znajduje się przy ulicy Kąpielowej. Zbadać się na obecność korona wirusa można do 26.czerwca. Tradycją od pewnego czasu stał się podział mobilnego centrum badań na ścieżkę „walk thru” (dla pieszych) oraz dobrze  już wszystkim znaną - „drive thru” (dla kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z auta). Wymazy na obecność COVID- 19  pobierają żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


TEST&GO po raz kolejny w Ostrzeszowie uruchomiony został na wniosek wojewody wielkopolskiego. Mobilne centrum wymazowe można zobaczyć przy ulicy Kąpielowej. Próbki pobierają  odpowiednio przygotowani do tego typu zadań żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na punkcie ewidencyjnym, tuż po przybyciu spotkać można  pracowników Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, natomiast na ostatnim punkcie czekają chemicy z 6 batalionu chemicznego Sił Powietrznych ze Śremu, którzy przed opuszczeniem punktu TEST&GO wykonają dekontaminację.

 

 

Test&GO powstał na bazie kontenerów i przez  dwa dni będzie działać w godzinach od 10-19 w Ostrzeszowie. Działanie punktu zabezpieczają żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty ze  Śremu, który wchodzi w skład 12 WBOT. Warto przypomnieć, że testy są bezpłatne.

 

Badanie jest bezinwazyjne a całość trwa około 10 minut. Na placu wymazowym wyznaczonych jest pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym. Jeśli wynik będzie pozytywny, taka osoba zostanie poinformowana o tym telefonicznie przez pracownika sanepidu. Aby poddać się badaniu, trzeba wcześniej zarejestrować się telefonicznie.

 

 

***

 

TEST&GO rozpoczęło swoje funkcjonowanie decyzją ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Punkty „Test&GO” będą organizowane przez wybrane brygady obrony terytorialnej oraz żołnierzy innych rodzajów sił zbrojnych. „Test&GO” będą wykorzystywane regionalnie – zgodnie z wnioskami kierowanymi przez wojewodów.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)