Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 06.08.2020 r. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Ocena:

Stalowa konstrukcja na budowie wiaduktu

23.06.2020 20:15

Stalowa konstrukcja na budowie wiaduktu

Rozpoczyna się kolejny etap budowy połączenia ul. I. Paderewskiego z Wyzwolenia. Na budowę,  w nocy z poniedziałku na wtorek, dostarczona została pierwsza część konstrukcji stalowej z Wytwórni Konstrukcji Stalowych w Kielcach. Tam, gdzie ma zostać wbudowana, przeniesie ją żuraw o nośności 200 ton.


Dowiezione do Konina elementy dotyczą nitki południowej i będą montowane do końca sierpnia. Od lipca do końca września dostarczane i montowane będą elementy nitki północnej. – Warto dodać, że aktualnie wykonawca zrealizował już roboty o wartości ponad 40%  z, zapisanych w umowie, przeszło 70 milionów. Przejezdność pomiędzy skrzyżowaniami ma zostać osiągnięta w grudniu tego roku – informuje Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie.

 

Kilka ciekawostek technicznych: 

 

- Wiadukt składa się z dwóch równoległych obiektów trójprzęsłowych ( o dł. 28x40x28 m) opartych na monolitycznych, żelbetowych przyczółkach oraz podporach pośrednich. Ustrój nośny obu nitek wiaduktu stanowią blachownicowe dźwigary stalowe zmiennej wysokości (w zakresie 1,3-2,0 m), zespolone z żelbetową płytą pomostu


- Dla każdej z nitek zaprojektowano po 6 dźwigarów w zmiennych rozstawach (w zakresie 2,2-2,71 m z blach grubości 15-40 mm)


- Poprzecznice blachownicowe wykonane będą w rozstawie 4 m, z blach stalowych o grubości 15-20 mm. Poprzecznice na podporach pośrednich zaprojektowano jako stalowe z blach o gr. 15-40mm.


Opis technologii montażu

 

Projekt Wytwórni Konstrukcji Stalowej zakłada podział poszczególnych nitek obiektu na 15 tandemów łączonych poprzecznicami. Tandemy będą opierane na tymczasowych stołkach montażowych zlokalizowanych na podporach stałych oraz podporach tymczasowych. Pod rusztowaniem został odpowiednio zagęszczony grunt, na którym wykonano płyty betonowe o grubości 15 cm.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Policjant, który zastrzelił 21-latka wciąż nie został przesłuchany. Ojciec chłopaka twierdzi, że policja go Kolejna droga gminna przejdzie metamorfozę. Złote Gody Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ Wyszyna w czołówce plebiscytu Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży Ćwiczenia na Jeziorze Powidzkim Rozpoczęły się prace na drogach