Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 06.08.2020 r. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Ocena:

Dofinansowanie do remontu ul. Przemysłowej

22.06.2020 22:30

Dofinansowanie do remontu ul. Przemysłowej

914 002 złotych dofinansowania do remontu ul. Przemysłowej otrzymało miasto Konin z budżetu państwa. Pieniądze pochodzą ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Będą przeznaczone na remont odcinka liczącego 702 metry, począwszy od skrzyżowania Przemysłowa-Brunatna w kierunku Gosławic. Koszt całego zadania szacowany jest na 2,4 miliona złotych.


Ulica Przemysłowa jest ważnym szlakiem komunikacyjnym o statusie drogi krajowej nr 25 łączącej Kalisz i Bydgoszcz. – Plany wobec Przemysłowej są znacznie szersze. To zaledwie pierwszy etap prac. Jeśli uda nam się zdobyć fundusze zewnętrzne, a mowa o dużych środkach, rozpoczniemy przebudowę Przemysłowej w stronę ul. Paderewskiego – zapowiada prezydent Konina Piotr Korytkowski.

 

Jak informuje Grzegorz Pająk – dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie - planowany termin wykonania prac to wrzesień-grudzień tego roku. W ramach remontu, prócz przebudowania ulicy, ma być wymieniona nawierzchnia w zatokach autobusowych oraz wiaty przystankowe. Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich lat to kolejna ważna inwestycja drogowa w naszym mieście. Trwa budowa połączenia ulic Wyzwolenia z I. Paderewskiego – bardzo duże przedsięwzięcie, którego łączny koszt to około 85,5 miliona złotych. Drogowcy pracują też przy przebudowie ulic: Kleczewskiej, Leśnej oraz Żwirki i Wigury. Czeka nas również, bezkosztowa dla miasta, wymiana kabli sprężających na zachodniej nitce Trasy Bursztynowej.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Policjant, który zastrzelił 21-latka wciąż nie został przesłuchany. Ojciec chłopaka twierdzi, że policja go Kolejna droga gminna przejdzie metamorfozę. Złote Gody Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ Wyszyna w czołówce plebiscytu Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży Ćwiczenia na Jeziorze Powidzkim Rozpoczęły się prace na drogach