Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.06.2021 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena:

Jak znaleźć idealny kredyt gotówkowy? – 4 cechy charakterystyczne

17.06.2020 00:11

Jak znaleźć idealny kredyt gotówkowy? – 4 cechy charakterystyczne

Kredyty gotówkowe doceni każdy konsument, który znalazł się nagłej i pilnej potrzebie zyskania dodatkowych środków. Posiada on wiele niekwestionowanych zalet, jednakże jego popularność przekłada się na szereg różnych ofert dostępnych w wielu bankach. Jak spośród nich wszystkich wybrać najkorzystniejszą i najbardziej odpowiednią dla nas? Nie czekaj i dowiedz się wszystkiego już teraz!


1.    Kto może skorzystać z oferty?
2.    Na co zwrócić szczególną uwagę?
3.    Wysokość kredytu gotówkowego.
4.    Pewny i bezpieczny wybór.
 

 

Jak się okazało w ostatnich latach, podczas wyboru kredytu gotówkowego, większość klientów nie wyobraża sobie działania bez darmowych narzędzi, jakie daje Internet. Dlatego właśnie warto zapoznać się z rankingiem kredytów gotówkowych, który zbiera w jednym miejscu wszystkie oferty godne uwagi. Co więcej, pozwala on na bezpośrednie przekierowania do strony danego banku oraz do formularzy wymaganych do uzyskania potrzebnej gotówki. Ranking kredytów gotówkowych pozwala nam zaoszczędzić niejedną godzinę, którą w innych okolicznościach musielibyśmy stracić na porównywanie każdej kolejnej oferty pojedynczo.


Kto może skorzystać z oferty?
 


Jednakże w pierwszej kolejności warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami. A taką na pewno jest kryterium, kto może skorzystać z kredytu gotówkowego. Otóż przeznaczony on jest dla osób fizycznych, czyli osób nieprowadzących działalność gospodarczą, dodatkowo spełniających wymogi danego banku. I choć niejednokrotnie różnią się one między sobą w detalach, praktycznie zawsze niezbędne jest zaświadczenie o zarobkach oraz zdolność kredytowa. To na tej podstawie poznamy warunki, z jakich będziemy mogli skorzystać.
 


Na co zwrócić szczególną uwagę?


 
Najważniejszym elementem podczas przeglądania ofert, na jaki musimy zwrócić uwagę to RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) – w dużym zakresie to od niej zależy wysokość przyszłej raty, ale również całościowy koszt kredytu. Nie mniej ważnymi liczbami w ofercie kredytowej są również: oprocentowanie oraz prowizja. Biorąc pod uwagę wyłącznie jedną z podanych wartości możemy sami się oszukać i zdziwić finalnymi opłatami, gdyż dopiero patrząc na całość, dowiemy się, ile za dany kredyt przyjdzie nam zapłacić.
 


Wysokość kredytu gotówkowego


 
Bardzo wiele osób zastanawia się, ile tak naprawdę mogą pożyczyć, korzystając z usługi kredytu gotówkowego. Otóż z założenia przygotowany on jest do niewielkich kwot na niewiele rat. Rozważając pożyczenie wyższej kwoty, np. na budowę domu, należy skupić się na innego typu ofercie, np. kredycie hipotecznym. Kredyt gotówkowy na wysoką kwotą staje się mało opłacalny, jednak w dalszym ciągu posiada tę nieocenioną zaletę, czyli brak wymogu podawania celu, na co chcemy go przeznaczyć. Pozyskane pieniądze z kredytu gotówkowego wydajemy według własnego uznania – inaczej jak w wspomnianej hipotece.
 


Pewny i bezpieczny wybór


 
Przedstawione rankingi kredytów gotówkowych posiadają dodatkowo tę zaletę, że zawarte w nich oferty pochodzą jedynie ze sprawdzonych i pewnych banków. Co to oznacza? Brak jakichkolwiek niespodzianek czy wręcz niewyobrażalnych kosztów, jak w przypadku pożyczek w parabankach. Powinno to jednak działać w obie strony: sami musimy wiedzieć, na jaki kredy gotówkowy jest nas stać i poruszać się jedynie w takich kwotach, które w przyszłości nie sprawią nam problemu ze spłatą. Jest to jedyna droga, która ocali nas przed nieprzyjemnościami, jakie wiążą się z przekroczeniem terminów spłaty.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)