Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.06.2021 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena:

„Środa z profilaktyką”,

15.06.2020 20:47

„Środa z profilaktyką”,

„Środa z profilaktyką”, cotygodniowe akcje prowadzone przez oddziały wojewódzkie NFZ, w tym nasz Wielkopolski także - powracają powoli do kalendarza wydarzeń. Wszak pandemia pandemią, ale inne choroby nie przestały istnieć i zapobiegać im należy z taką samą energią jak za czasów odległej epoki sprzed koronawirusa.


Zmianie ulega jednak forma przekazu informacji. Niestety wirus wymógł na ludziach ograniczenia w kontaktach bezpośrednich, dlatego na razie nie będziemy organizować konsultacji osobistych, czy pomiarów w siedzibach, jak robiliśmy to od września 2019 roku, a działalność przenosimy do Internetu.

 

Na kanale Akademia NFZ na platformie YouTube, oprócz dotychczasowych publikacji związanych z wsparciem psychologicznym, czy aktywnością fizyczną – będą zamieszczane w każdą Środę nowe filmy edukacyjne na temat przewodni. Tematem dzisiejszej akcji jest profilaktyka chorób nowotworowych/walka z rakiem i wpływ naszego stylu życia na ryzyko wystąpienia nowotworu. W publikacji skupiono się na czerniaku, coraz groźniejszym nowotworze skóry, w związku ze zbliżającym się na horyzoncie latem, a co za tym idzie, częstszym i dłuższym przebywaniem na słońcu.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)