Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 13.08.2020 r. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Ocena:

Motocyklowy rajd w hołdzie żołnierzom poległym na misjach

15.06.2020 20:04

 Motocyklowy rajd w hołdzie żołnierzom poległym na misjach

Ponad 400 km na motocyklach w sztafecie pamięci żołnierzom poległym na misjach zagranicznych pokonali motocykliści z 12 Wielkopolskiej Brygady WOT. To szacunek dla tych którzy za swą służbę zapłacili najwyższą cenę 


29 maja przypada Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa i właśnie tego dnia w Warszawie zainagurowany został I Rajd Motocyklowy Weteranów. Uczestnicy rajdu przejadą cała Polskę by odwiedzić groby i oddać szacunek żołnierzom poległym na misjach poza granicami kraju. 


Miłośnicy jednośladów w 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Centrum Szkolenie Wojsk Lądowych odwiedzili już kilka grobów poległych żołnierzy które znajdują się w rejonie odpowiedzialności jednostki w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. 


10 czerwca byli w Lusowie gdzie złożyli znicz na grobie por. Łukasza Kurowskiego. Następnie w Sulechowie wraz mamą z jego mamą zapalili znicz i złożyli hołd kpr. Hubertowi Kowalewskiemu. Natomiast w Międzyrzeczu przy pomniku poległych na misjach zapali znicze  i uczcili pamięć o mł. chor. Jarosławie Maćkowiaku, sierż. Pawle Poświcie, sierż. Szymonie Sitarczuku  oraz sierż. Rafale Nowakowskim. 

 

Żołnierze-motocykliści wyruszyli z Poznania rankiem i pokonali prawie 400 km by w ten sposób uczcić pamięć o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę służąc dla kraju w dalekich zakątkach świata na misjach wojskowych. To dla nas bardzo ważne by pielęgnować pamięć o naszych poległych kolegach -  podsumowuje  koordynator rajdu w 12 WBOT ppor. Sylwester Zugaj również uczestnik X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

 

***


I. Rajd Motocyklowy Weteranów zorganizowany został w dla ucczenia poległych w zagranicznych misjach wojskowych. Jego inauguracja odbyła się w Dniu Weterana (29 maja) przed Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie.


Do udziału w rajdzie zgłosiło się blisko 300 uczestników:  żołnierzy, weteranów, pracowników resortu obrony narodowej ze wszystkich Rodzajów Sił Zbrojnych oraz przedstawiciele innych formacji mundurowych. Część główna rajdu będzie trwała do 29 czerwca 2020 roku. W tym czasie motocykliści ze zgłoszonych jednostek wojskowych będą odwiedzać groby swoich kolegów, żeby zapalić znicz i oddać hołd poległym żołnierzom.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! Mobilny punkt pobrań w Koninie - już jutro! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ 2 sierpnia - Dzień Otwartej Wieży Rozpoczęły się prace na drogach Pomóż uprzątnąć Pyzdry z „pajęczyn” Komunikat UWAGA, MOŻLIWE OPADY GRADU! Biskup Włocławski konsekrował kościół w Żychlinie Policjanci włączyli się w akcję sadzenia drzewek