Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 23.10.2021 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ocena:

Zrób test na koronawirus przy stadionie Kolejorza

07.06.2020 21:51

Zrób test na koronawirus przy stadionie Kolejorza

Punkt TEST&GO będzie dostępny w Poznaniu od 8. czerwca. Kierowcy i pasażerowie mogą zbadać się na obecność koronawirusa metodą „drive-thru” (bez wysiadania z samochodu). Wymazy pobierają m.in. żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


TEST&GO, zostanie uruchomiony na wniosek wojewody wielkopolskiego, na parkingu pod Stadionem Lecha Poznań. Próbki pobierać będą odpowiednio przygotowani do tego typu zadań żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na punkcie ewidencyjnym spotkać można  pracowników Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, a z kolei za dekontaminację odpowiadają chemicy z 6 batalionu chemicznego Sił Powietrznych ze Śremu.

 

Test&GO powstał na bazie kontenerów i przez  trzy dni będzie działać w godzinach od 10-19 w Poznaniu. Działanie punktu zabezpieczają żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty ze  Śremu, który wchodzi w skład 12 WBOT. 

 

Na badanie trzeba zarezerwować sobie około 15 minut. Na placu wymazowym wyznaczonych jest pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym. Jeśli wynik będzie pozytywny, taka osoba zostanie poinformowana o tym telefonicznie przez pracownika sanepidu. Wynik będzie można sprawdzić także na stronie internetowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy pomocy kodu wydanego podczas badania. 

 

Wymazy  pobierane są od osób wcześniej wskazanych przez Sanepid (na wniosek wojewody). Rejestracji można dokonać dzwoniąc pod nr: 61 65 68 075.


Aby poddać się badaniu, należy wypełnić ankietę oraz przejść kwalifikację. Próbka pobierana jest po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Do badania mogą zgłosić się także osoby z objawami koronawirusa.

 

Akcja potrwa do środy 10. Czerwca.

Zrób test na koronawirus przy stadionie Kolejorza


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)