Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.06.2021 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena:

Nowy system kolejkowy w wydziale komunikacji

07.06.2020 21:45

Nowy system kolejkowy w wydziale komunikacji

Od poniedziałku w Wydziale Komunikacji konińskiego starostwa zacznie działać nowy system kolejkowy, który poprawi komfort obsługi klientów. Dodatkowym udogodnieniem będzie rezerwacja terminu wizyty przez internet. Z usługi online można skorzystać od dziś.


Uruchomiony przez Starostwo Powiatowe w Koninie nowy system kolejkowy ma usprawnić obsługę interesantów, a przede wszystkim skrócić czas oczekiwania na załatwienie spraw związanych z rejestracją pojazdów i uprawnieniami do kierowania pojazdami. Dzięki niemu klienci będą mogli zarezerwować wizytę w wydziale komunikacji na dwa sposoby: poprzez pobranie numerka w biletomacie znajdującym się na holu przy wejściu głównym do starostwa lub przez internet korzystając ze specjalnej aplikacji udostępnionej na stronach: www.powiat.konin.pl oraz www.bip.powiat.konin.pl.

 

– Działanie systemu jest proste – zapewnia Marcin Wietrzykowski naczelnik wydziału komunikacji – Po przyjściu do wydziału podchodzimy do biletomatu i wybieramy na dotykowym ekranie kategorię sprawy, którą chcemy załatwić. Po otrzymaniu właściwego biletu oczekujemy na komunikat głosowy zapraszający do konkretnego stanowiska. Należy pamiętać, że jedna sprawa przypisana jest do jednego biletu. System umożliwia też klientom podgląd stanu kolejki na zainstalowanym w holu monitorze oraz online – wyjaśnia naczelnik.

 

Udogodnieniem dla klientów będzie też możliwość zarezerwowania kolejki przez internet. Dzięki tej funkcji mieszkańcy powiatu mogą z wyprzedzeniem zaplanować wizytę w wydziale komunikacji na konkretny dzień i godzinę.

 

– Po internetowej rejestracji do wybranej przez siebie kolejki drukujemy e-maila lub zapisujemy kod. Po przybyciu do urzędu (na kilka minut przed umówioną godziną) potwierdzamy wizytę w biletomacie wprowadzając kod cyfrowy rezerwacji internetowej, drukujemy bilet do wybranej kolejki i oczekujemy na swoją kolej.  Spóźnienie lub niewygenerowanie biletu oznacza rezygnację z umówionej wizyty – informuje Marcin Wietrzykowski.

 

Nowy system kolejkowy rusza od poniedziałku, a rezerwacje internetowe od dziś. W związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym klienci mogą też (aż do odwołania) umawiać wizyty w wydziale komunikacji telefonicznie: rejestracja pojazdów – 63 2403274; odbiór dowodów rejestracyjnych, zmiany w dowodach rejestracyjnych – 63 2403254; prawa jazdy – 63 2403262; ośrodki szkolenia kierowców, stacje kontroli pojazdów – 63 2403256, transport – 63 2403256.

Nowy system kolejkowy w wydziale komunikacji


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)