Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 23.10.2021 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ocena:

Golina: sprzęt komputerowy przekazany do szkół

04.06.2020 23:19

Golina: sprzęt komputerowy przekazany do szkół

W dniu 4 czerwca 2020 r. Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński przekazał szkołom podstawowym 
z terenu gminy Golina kolejny sprzęt komputerowy, niezbędny do prowadzenia zdalnej edukacji. 


Pomoc adresowana jest zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, którym w odpowiedzi na zgłoszone zapotrzebowanie sprzęt zostaje wypożyczony przez szkołę a po zakończeniu nauki zdalnej ubogaci wyposażenie pracowni komputerowych. Piętnaście laptopów wraz z oprogramowaniem 
i akcesoriami otrzymała do dyspozycji Szkoła Podstawowa w Golinie, 17 szt. trafiło do Szkoły

 

Podstawowej w Kawnicach, natomiast Szkoła Podstawowa w Radolinie i Przyjmie otrzymały po 5 sztuk. Zakup w 100% został sfinansowany w ramach projektu pn.: „Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej  Sieci Edukacyjnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Łączna wartość zakupionego to niemal 74 tys. zł.

 

To już drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym JST mogły uzyskać 100% dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego uczniom i nauczycielom, którzy  nie posiadają wystarczająco dobrego sprzętu do prowadzenia zdalnych lekcji. 


CPPC znalazło kolejne oszczędności z Funduszy Europejskich, z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, które postanowiło przeznaczyć na zakup sprzętu dla uczniów z rodzin wielodzietnych. Łącznie z programem #zdalnaszkoła CPPC przeznaczyło 366 mln PLN na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów.


Łącznie do uczniów z terenu gminy Golina trafiło już 69 laptopów z oprogramowaniem i akcesoriami. Pierwsza partia sprzętu przekazana została w połowie kwietnia. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej realizacji przedsięwzięcia.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)