Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 23.10.2021 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ocena: 6
8 2

Johnson Matthey rusza z rekrutacją

04.06.2020 23:09

Johnson Matthey rusza z rekrutacją

Prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz jego zastępca Paweł Adamów odwiedzili powstający właśnie w Koninie nowy zakład firmy Johnson Matthey, który w 2022 roku rozpocznie produkcję zaawansowanych materiałów do baterii dla pojazdów elektrycznych.


Podczas roboczego spotkania przedstawiciele Johnson Matthey: Francesco Sangalli oraz Anna Soboń i Krzysztof Dąbrowski przedstawili harmonogram prac przy budowie nowej fabryki. W pierwszym etapie planowane jest uruchomienie zakładu produkującego 10 tysięcy ton eLNO rocznie – nowoczesnego składnika dla wytwarzania baterii do pojazdów elektrycznych.

 

Goście mogli zwiedzić także plac budowy i zobaczyć postępujące prace przy utwardzaniu terenu, na którym powstanie główny budynek zakładu.

 

Wizja firmy Johnson Matthey to bardziej czysty i zdrowy świat; dziś i dla przyszłych pokoleń.

 

Jako globalny lider w dziedzinie zrównoważonych technologii, wykorzystujemy najnowszą wiedzę, aby tworzyć z naszymi klientami rozwiązania, które realnie wpływają na zmianę otaczającego nas świata. Johnson Matthey angażuje się w działania na rzecz bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Proces budowy fabryki jest prowadzony z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

 

Dzięki niedawnemu ogłoszeniu usytuowania komercyjnej fabryki z technologią eLNO™ w Koninie, planujemy stworzyć co najmniej 200 miejsc pracy w naszym nowym zakładzie.

 

Zapewni to również możliwości wzrostu dla lokalnej gospodarki i zaangażowania niektórych lokalnych firm. Budowa fabryki właśnie się rozpoczęła i już niedługo będziemy publikować pierwsze ogłoszenia o pracę. Główna część procesu rekrutacji będzie prowadzona w roku 2021. Produkcja komercyjna ma się rozpocząć w roku 2022 i planujemy osiągnąć status platformy dostawczej w 2024 roku.

 

Kandydatów zainteresowanych pracą w Johnson Matthey prosimy o kontakt pod adresem e-mail:  praca@matthey.com .

 

Johnson Matthey jest światowym liderem w dziedzinie nauki i ma na celu tworzenie czystszego i zdrowszego świata. Dzięki ponad 200-letniemu zaangażowaniu w innowacje i przełomowe rozwiązania technologiczne poprawiamy jakość, funkcjonalność i bezpieczeństwo produktów naszych klientów. Nasza nauka ma globalny wpływ na takie dziedziny, jak transport niskoemisyjny, leki, procesy chemiczne i efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych planety. Firma ma ponad 30 fabryk na całym świecie i zatrudnia obecnie 14.800 pracowników.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)