Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 23.10.2021 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ocena:

Powiatowy Urząd Pracy zaprasza przedsiębiorców do współpracy

04.06.2020 23:04

Powiatowy Urząd Pracy zaprasza przedsiębiorców do współpracy

Powiatowy Urząd Pracy w Koninie zaprasza do współpracy wszystkich pracodawców, którzy dysponują lub w najbliższych miesiącach będą dysponowali wolnymi miejscami pracy w celu ułatwienia zwalnianym pracownikom utrzymania aktywności zawodowej, a co za tym idzie szybkiego powrotu na rynek pracy. 


W 2020 r. do Powiatowego Urzędu Pracy (PUP) w Koninie wpłynęły bowiem zawiadomienia z 5 firm o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Jak informuje PUP - łącznie 295 osób zostało objętych zamiarem wręczenia wypowiedzeń, głównie w zawodach:


- specjalista ds. ekonomicznych, zarządzania,
- pracownik ds. finansowo – rozliczeniowych,
- pracownik ds. ewidencji materiałowej,
- kontroler procesów przemysłowych,
- elektryk i elektronik,
- robotnik obróbki metali, mechanik maszyn i urządzeń.

 

Naturalnym jest więc to, informuje PUP, że mobilizujemy wszystkich partnerów rynku pracy do działania, by do zwolnienia nie dopuścić albo przygotować się jak najlepiej na jego konsekwencje.  

 

Urząd Pracy podkreśla, że dysponuje wykwalifikowaną kadrą, która wesprze Państwa w procesie rekrutacji. Zgłoszenia aktualnych ofert pracy bądź zamiaru zatrudnienia pracowników można dokonać osobiście (ul. Zakładowa 4), telefonicznie (63 247 78 28), za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na portalu praca.gov.pl lub na e-mail (pup@pup.konin.pl lub pup@konin.praca.gov.pl).

 

 „Liczymy na Państwa współpracę w łagodzeniu negatywnych skutków związanych z utratą pracy mieszkańców naszego powiatu” – czytamy w komunikacie przesłanym przez PUP.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)