Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 23.10.2021 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ocena:

4,1 miliona dla MPEC-Konin

04.06.2020 23:02

4,1 miliona dla MPEC-Konin

Ponad 4,1 miliona zł - tyle wynosi dofinansowanie do przebudowy sieci ciepłowniczej przy ul. Leśnej i węzłów ciepłowniczych w mieście, które zdobyło MPEC-Konin sp. z o.o. Wniosek otrzymał pozytywną ocenę merytoryczną w konkursie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedsięwzięcie nosi nazwę „Przebudowa węzłów i sieci ciepłowniczych w Koninie”. Jego całkowity koszt to 6 035 990,53 zł (dofinansowanie stanowi 85%).


Zadanie polegać będzie na przebudowie sieci ciepłowniczej przy ul. Leśnej, likwidacji węzłów grupowych i sieci niskoparametrowych, budowie węzłów ciepłowniczych indywidualnych oraz budowie i przebudowie sieci wysokoparametrowych w ramach likwidacji węzłów grupowych. Zlikwidowanych zostanie 8 węzłów grupowych, z czego 7 na osiedlu Zatorze, 1 na osiedlu Sikorskiego. W ich miejsce powstanie 29 węzłów indywidualnych. Łączna długość sieci objętej projektem wynosi około 2,9 km, w tym długość sieci zmodernizowanej i wybudowanej wyniesie około 2,4 km, a długość sieci likwidowanej około 0,5 km. Projekt realizowany będzie w latach 2020-2023.

 

Przebudowa sieci przy ul. Leśnej wynosi 930 tys. zł netto. MPEC jest w trakcie wyłonienia wykonawcy. Dodajmy, że będzie to kolejny etap prac przewidzianych dla tej ulicy. Swoje zadanie wykonał już PWiK. Jak informuje Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, ul. Leśna zostanie ukończona w listopadzie. 

 

W wyniku tej inwestycji ulica zmieni się nie do poznania. Zakres prac jest bowiem szeroki, to przebudowanie odwodnienia, budowa oświetlenia ulicznego, nawierzchni dróg, zjazdów, ciągów pieszo-rowerowych i chodników, wykonanie oznakowania pionowego, poziomego oraz elementów poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inwestycja została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)