Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 23.10.2021 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ocena:

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na ul. Przemysłowej i Paderewskiego

02.06.2020 08:51

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na ul. Przemysłowej i Paderewskiego

Zarząd Dróg Miejskich w Koninie informuje, że w związku z .: „Budowa połączenia ul. I. Paderewskiego z ul. Wyzwolenia w Koninie w związku z modernizacją linii kolejowej E-2-” z dniem 27.05.2020r. (godz 17:00) zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu – etap II a następnie etap III.


W związku z powyższym na odcinku ul. Przemysłowej oraz I. Paderewskiego wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym.

 

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA UL. PRZEMYSŁOWEJ

 

Przewiduje się zamknięcie zachodniej strony ul. Przemysłowej i skierowanie ruchu na pas który został już wykonany w ramach nowej inwestycji. Ze Względu na II etap budowy (zakres robót) ruch Wschodnią częścią ulicy będzie odbywał się po 2 pasach (1 w kierunku z Konina i 1 w kierunku do Konina) w każda stronę (na odcinku między stacjami benzynowymi BP). Wjazd na stację paliw BP będzie możliwy tylko z ul. Przemysłowej (kierunek od Ślesina) natomiast wyjazd ze stacji wyłącznie w prawą stronę w kierunku centrum miasta. Przejazd przez stację paliw (z ul. Przemysłowej do ul. Paderewskiego) jak to funkcjonowało dotychczas będzie w etapie II niemożliwy ze względu na zakres prowadzonych prac.

 

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA UL. I. PADEREWSKIEGO

 

Etap II przebudowy zakłada zamknięcie północnej strony ul. Paderewskiego. Ruch pojazdów zostanie skierowany na jedną stronę (południową) ulicy I. Paderewskiego (wyjazd w kierunku Bydgoszczy jak i centrum miasta tylko i wyłącznie z jednego pasa ruchu). Zjazdy na tym odcinku będą możliwe tylko do pobliskich stacji benzynowych BP (w prawo z ul. Przemysłowej) oraz Orlen (w prawo dla jadących ul. Paderewskiego z kierunku od Ronda WOŚP). Ulica Torowa na czas trwania robót etapu II będzie otwarta dla ruchu w obu kierunkach, a wyjazd z niej będzie ograniczony tylko w prawą stronę w kierunku ul. Przemysłowej co zostanie oznakowane odpowiednio znakami pionowymi i poziomymi. Przejście dla pieszych w ciągu ul. Paderewskiego (z sygnalizacją świetlną) będzie funkcjonowało bez zmian.

 

W rejonie prowadzonych prac obowiązuje ograniczenie prędkości do 30km/h oraz zakaz wyprzedzania. Wszystkie newralgiczne miejsca zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego i pieszego zostaną wygrodzone urządzeniami BRD. Dla uniknięcia chaosu na drogach w rejonie prowadzonych prac zostanie zastosowane również tymczasowe oznakowanie poziome barwy żółtej.

 

Wszystkie wyjazdy z budowy będą zabezpieczone barierami ochronnymi tymczasowymi VARIOGUARD.

 

Istniejąca sygnalizacja świetlna i jej działanie zostanie również dostosowane do planowanych zmian.

 

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu nastąpi w dniu 27.05.2020 r. od godz. 10:00 i potrwa do 31.07.2020r.

 

Za zaistniałe utrudnienia w ruchu PRZEPRASZAMY, jednocześnie prosimy mieszkańców oraz użytkowników dróg o stosowanie się do tymczasowych zmian w organizacji ruchu (sygnalizacji, oznakowania pionowego i poziomego lub w sytuacjach newralgicznych do poleceń osób kierujących ruchem).

 

Wykonawca robót dołoży wszelkich starań, żeby utrudnienia w ruchu trwały jak najkrócej oraz zwraca się z prośbą do użytkowników ruchu drogowego o uzbrojenie się w cierpliwość i wyrozumiałość na czas trwających prac.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)