Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 23.10.2021 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ocena:

Skrzyżowanie Przemysłowej z I. Paderewskiego - policja kieruje ruchem

02.06.2020 08:44

Skrzyżowanie Przemysłowej z I. Paderewskiego - policja kieruje ruchem

W godzinach szczytu komunikacyjnego policjanci kierują ruchem na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z I. Paderewskiego w Koninie. Takie rozwiązanie wprowadzone zostało po to, by rozładować korki tworzące się w związku z prowadzoną tam inwestycją i tymczasową zmianą organizacji ruchu.


– Dzięki dobrej współpracy Miasta i Komendy Miejskiej Policji w Koninie policjanci kierują ruchem na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i I. Paderewskiego w godzinach rannych ok 6:30-7:30 i w godzinach popołudniowego szczytu. Za to wsparcie bardzo dziękuję – informuje zastępca prezydenta Konina ds. gospodarczych Paweł Adamów. Przypomnijmy, wykonawca zajął zachodni pas ul. Przemysłowej, w ramach budowy łącznika Wyzwolenia-Paderewskiego, pod prace związane z uzbrojeniem w odpowiednie sieci. Prace mają potrwać najpóźniej do końca lipca, ale – jak mówi Adamów - jest możliwość, że stanie się to szybciej.

 

Dodajmy, że sytuacja na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z ul. Paderewskiego może się poprawić pod koniec przyszłego tygodnia po otwarciu dla ruchu ulicy Leśnej w Koninie. Trwają też analizy ruchu na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z Paderewskiego oraz ul. Brunatnej i Kleczewskiej w celu poprawy organizacji ruchu w tamtym miejscu. 

 

- Realizacja dużych inwestycji drogowych zbiegła się w jednym roku, ponieważ otrzymaliśmy na nie bardzo duże środki zewnętrzne, bez których nie udałoby się zrealizować ani jednej z nich. Przebudowywana infrastruktura będzie służyć Miastu na lata – wyjaśnia zastępca prezydenta. - Czerwiec i lipiec to okres, w którym inwestycje drogowe będą w najbardziej inwazyjny sposób wpływać na obecny układ komunikacyjny. Po ich zakończeniu organizacja ruchu w mieście znacznie się poprawi. Zanim to jednak nastąpi, musimy liczyć się z utrudnieniami. Za wszystkie niedogodności przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość – tłumaczy Paweł Adamów.

 

Budowa połączenia ulic Wyzwolenia i I. Paderewskiego to największa od 13 lat inwestycja drogowa w mieście. Jej koszt, łącznie z wkładem miasta w budowę wiaduktu kolejowego, to około 85,5 miliona złotych. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)