Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 04.06.2020 r. Imieniny: Christy, Helgi, Karola

Ocena: 1
1 0

SPRAWCA, KTÓRY OSZUKAŁ PFRON NA BLISKO 2 MILIONY ZŁOTYCH TRAFIŁ ZA KRATKI

19.05.2020 17:00 (15 dni temu)

SPRAWCA, KTÓRY OSZUKAŁ PFRON NA BLISKO 2 MILIONY ZŁOTYCH TRAFIŁ ZA KRATKI

W czwartek funkcjonariusze Wydziału do Walski z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali mężczyznę z powiatu konińskiego podejrzanego o dokonanie wyłudzenia blisko 2 milionów złotych od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie. Mężczyzna nie przyznał się do prokuratorskich zarzutów. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.


Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przewiduje dofinansowanie dla firm, które zatrudniają osoby niepełnosprawne.  Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy ponoszą mniejsze koszty wynikające z utrzymania pracowników. Zyskują również osoby niepełnosprawne, które chętniej są zatrudniane.

 

Pewien mieszkaniec powiatu konińskiego wykorzystując taką możliwość, podpisał umowy z czterdziestoma osobami niepełnosprawnymi, które nigdy u niego w firmie się nie pojawiały. Właściciel płacił im od 200 do 300 złotych miesięcznie za tzw. „gotowość do pracy”. Ich umowy natomiast wykorzystywał do powzięcia dofinasowania z Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ten sposób w przeciągu sześciu lat wyłudził blisko 2 miliony złotych.

 

Dzięki skrupulatnie prowadzonemu postępowaniu przez asp. szt. Pawła Gostyńskiego z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą  KMP w Koninie, udało się zebrać odpowiednie materiały dowodowe, by Sąd zastosował wobec właściciela firmy tymczasowy areszt mimo, że ten nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Mężczyźnie za oszustwo grozi do 10 lat więzienia.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE MZK uruchamia nową linię - 68 Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Konin na różowo Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie Śledzić autobusy przy pomocy swojego smartfona! Koniński Budżet Obywatelski - harmonogram Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na ul. Przemysłowej i Paderewskiego