Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 14.08.2020 r. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Ocena:

29-LATEK ZATRZYMANY ZA DOKONANIE ROZBOJU

12.05.2020 19:48

29-LATEK ZATRZYMANY ZA DOKONANIE ROZBOJU

Policjanci z Wydziału Patrolowo -Interwencyjnego i Wydziału Kryminalnego wspólnie zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który dokonał rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci noża. Okazało się również, że sprawca jest poszukiwany przez koniński Sąd. Wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Przewidziana kara za to przestępstwo wynosi do 12 lat więzienia.


Do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia doszło 06 maja na jednej z konińskich ulic. 29 letni mężczyzna grożąc nożem innej osobie, doprowadził do jej bezbronności, a następnie dokonał kradzieży jej pieniędzy.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w ciągu kilkunastu minut od zdarzenia ustalili, kto jest odpowiedzialny za dokonanie tego przestępstwa i poinformowali o tym patrole w służbie. W trakcie sprawdzania swojego rejonu funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli mężczyznę, który odpowiadał podanemu rysopisowi. Mundurowi razem z kryminalnymi połączyli swoje siły i wspólnie zatrzymali 29-letniego mieszkańca Konina.

 

Mężczyzna usłyszał prokuratorki zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia choć nie przyznał się do jego popełnienia. Decyzją Sądu został zastosowany wobec 29-latka tymczasowy areszt. Przewidziana kara za to przestępstwo wynosi do 12 lat więzienia.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polski Bon Turystyczny – trwa aktywacja bonów. Są już pierwsze płatności bonem! APEL BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO DO WIERZĄCYCH I WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI W DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ Rozpoczęły się prace na drogach Pomóż uprzątnąć Pyzdry z „pajęczyn” UWAGA, MOŻLIWE OPADY GRADU! Komunikat Biskup Włocławski konsekrował kościół w Żychlinie Policjanci włączyli się w akcję sadzenia drzewek Syreny zabrzmią w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ROZBIŁ AUTO PODCZAS UCIECZKI PRZED POLICJĄ