Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 23.10.2021 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ocena:

Wielkopolscy terytorialsi wspierają przedszkola i żłobki

10.05.2020 19:25

Wielkopolscy terytorialsi wspierają przedszkola i żłobki

Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają placówki oświatowe w walce z koronawirusem. Niebawem placówki rozpoczną znów swoje funkcjonowanie. Żołnierze pomagają w ich przygotowaniu do działania w „nowym reżimie sanitarnym”.  Wielkopolscy terytorialsi wraz ze strażakami PSP dostarczają m.in. płyn do dezynfekcji na potrzeby przedszkoli i żłobków.


Samorządy lokalne zdecydowały o otwarciu niektórych przedszkoli i żłobków. Funkcjonowanie tych placówek jest uwarunkowane wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Każda osoba dorosła wchodząca do przedszkola lub żłobka musi zdezynfekować ręce. Ważnym aspektem jest także codzienna dezynfekcja powierzchni dotykowych w placówkach, takich jak poręcze, klamki, blaty, włączniki oraz zabawki. 


Łącząc siły ze strażakami PSP i OSP, żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wsparli wojewodę wielkopolskiego i w tym tygodniu rozdystrybuowali 110 tys. litrów płynu do dezynfekcji – informuje płk Rafał Miernik, dowódca 12 WBOT. Żołnierze rozdzielali i pakowali środki na wozy wojskowe w Muzeum Broni Pancernej. Następnie środki zostały rozwiezione do 33  miejscowości na terenie Wielkopolski.


Akcja dostarczania środków dezynfekujących realizowana jest przez Wojska Obrony Terytorialnej w ramach operacji „Odporna Wiosna”. Ma ona na celu wsparcie samorządów,  opieki medycznej oraz służb sanitarnych w walce z koronawirusem.
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)