Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 30.05.2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Ocena:

Wielkopolscy terytorialsi wspierają przedszkola i żłobki

10.05.2020 19:25 (20 dni temu)

Wielkopolscy terytorialsi wspierają przedszkola i żłobki

Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają placówki oświatowe w walce z koronawirusem. Niebawem placówki rozpoczną znów swoje funkcjonowanie. Żołnierze pomagają w ich przygotowaniu do działania w „nowym reżimie sanitarnym”.  Wielkopolscy terytorialsi wraz ze strażakami PSP dostarczają m.in. płyn do dezynfekcji na potrzeby przedszkoli i żłobków.


Samorządy lokalne zdecydowały o otwarciu niektórych przedszkoli i żłobków. Funkcjonowanie tych placówek jest uwarunkowane wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Każda osoba dorosła wchodząca do przedszkola lub żłobka musi zdezynfekować ręce. Ważnym aspektem jest także codzienna dezynfekcja powierzchni dotykowych w placówkach, takich jak poręcze, klamki, blaty, włączniki oraz zabawki. 


Łącząc siły ze strażakami PSP i OSP, żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wsparli wojewodę wielkopolskiego i w tym tygodniu rozdystrybuowali 110 tys. litrów płynu do dezynfekcji – informuje płk Rafał Miernik, dowódca 12 WBOT. Żołnierze rozdzielali i pakowali środki na wozy wojskowe w Muzeum Broni Pancernej. Następnie środki zostały rozwiezione do 33  miejscowości na terenie Wielkopolski.


Akcja dostarczania środków dezynfekujących realizowana jest przez Wojska Obrony Terytorialnej w ramach operacji „Odporna Wiosna”. Ma ona na celu wsparcie samorządów,  opieki medycznej oraz służb sanitarnych w walce z koronawirusem.
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! MZK uruchamia nową linię - 68 Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Konin na różowo