Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 30.05.2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Ocena: -1
0 1

Konin: Oddział onkologii zamknięty, u pacjentki wykryto koronawirusa.

07.05.2020 21:48 (23 dni temu)

Konin: Oddział onkologii zamknięty, u pacjentki wykryto koronawirusa.

Testy potwierdziły, że jedna z pacjentek konińskiej onkologii jest zarażona koronawirusem. Kobieta została niezwłocznie przetransportowana do poznańskiego szpitala przy ulicy Szwajcarskiej, a oddział onkologii w Koninie został zamknięty.


Personel medyczny oraz pacjenci, którzy mieli bezpośredni kontakt z chorą również zostaną poddani testom na obecność COVID-19. 


Naczelna pielęgniarek WSZ w Koninie, Maria Wróbel poinformowała, że '54-letnia mieszkanka powiatu konińskiego została przyjęta na oddział onkologii 27 kwietnia. Dwa dni temu, w związku z zamiarem przewiezienia jej do innego oddziału - mimo iż nie wykazywała żadnych objawów zakażenia – profilaktyczne (takie są wymogi) została poddana badaniom w kierunku COVID-19. Dziś przyszły wyniki, które ku zaskoczeniu wszystkich, okazały się dodatnie. – Z wywiadu epidemiologicznego wynika, że pacjentka wcześniej nie miała żadnego kontaktu z innymi osobami. Sama jest osobą leżącą. Nie wiadomo, gdzie mogło dojść do zakażenia'


Pacjentka przebywała na konińskiej onkologii już od 10 dni, co zwiększa prawdopodobieństwo i ryzyko zakażenia dyżurujących w ten czas, pielęgniarek i lekarzy. Część personelu została skierowana na kwarantannę oraz pobrano od nich wymazy do badań. Do czasu wyjaśnienia całej sytuacji, oddział wstrzymał przyjęcia. 

JK Data: 08.05.2020 07:25 ID:12177
Jak to nie wiadomo gdzie miało dojść do zakażenia - w szpitalu. Przecież w szpitalach łamane są wszelkie zasady bezpieczeństwa i higieny. Pielęgniarki to przecież w 3/4 chodzące doskonałości.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


UWAGA, POLICJA OSTRZEGA! Od czerwca zmienią się limity zarobków na emeryturze i rencie. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić! CZWARTY ETAP ZNOSZENIA OBOSTRZEŃ W POLSCE POLICJANCI Z KLECZEWA URATOWALI ŻYCIE 26-LATKA Kolejny punkt TEST & GO w Ostrowie! MZK uruchamia nową linię - 68 Piąty punkt TEST & GO działa w Pleszewie Ks. prał. dr Zbigniew Cabański nowym wikariuszem biskupim Jeszcze nie rozliczyłeś PIT-a? Konin na różowo